23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۰۳ ۱۱:۴۵:۲۷
کد مطلب:  eqOt5SgR
امام جمعه شهرستان ماهنشان در نشست کمیته همکاری حوزه و آموزش و پرورش
نگاه معرفتی باید جای نگاه صرف اعتقادی را بگیرد

امام جمعه شهرستان ماهنشان در نشست کمیته همکاری حوزه و آموزش و پرورش گفت:نگاه معرفتی باید جای نگاه صرف اعتقادی را بگیرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان به نقل از ماهنشان،ماهنشان، با حضور امام جمعه، مدیر آموزش و پرورش شهرستان ماهنشان، مسئول دفتر کمیته همکاری حوزه و آموزش و پرورش، رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل و رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نشست کمیته همکاری های حوزه و آموزش و پرورش در محل دفتر امام جمعه برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان، در این نشست ضمن تشریح همکاری های حوزه و آموزش و پرورش، خاطرنشان کرد: همکاری حوزه و آموزش و پرورش در دوره مدرسه به جهت زمان جامعه پذیری بودن دانش آموزان از اهمیت به سزایی برخوردار است.

امام جمعه شهرستان ماهنشان، گفت: نگاه معرفتی می بایست جایگزین نگاه صرف اعتقادی شود.

حجت الاسلام زاهدی پور ضمن اشاره به کمبود روحانی در شهرستان، اضافه کرد: در حال برنامه ریزی برای فراهم نمودن مقدمات تاسیس حوزه علمیه برادران می باشیم.

ایشان همچنین به برگزاری جلسه هم اندیشی با حضور طلاب، معاونین پرورشی و کارگاه تشریح نظام آموزشی حوزه برای دانش آموزان تاکید نمود.

در این نشست نادرمحمد حیدری مدیر آموزش و پرورش ماهنشان با اشاره به برگزاری بیش از 50 جلسه گفتمان های دینی با اعزام مبلغین حوزه در سطح مدارس، بیان داشت: طرح ها و فعالیت های  فاخری توسط مربیان و مبلغین مذهبی در سال جاری و سالهای گذشته به جهت تربیت دینی و مذهبی دانش آموزان انجام گرفته است ولی قطعا برای تربیت و تعلیم دانش آموزان کافی و جامع نبوده است و باید در این زمینه تلاشها مضاعف گردد.

حیدری خاطرنشان کرد: تمامی مدارس به حضور فضلا و علمای حوزه نیازمند می باشند تا آموزه های دینی و مذهبی و ارزشها به آنها انتقال داده شود.

در ادامه این نشست مسعود بهرامی مدیر دفتر تهران ستاد همکاری های حوزه های علمیه و آموزش و پرورش، گفت: در خصوص بحث همکاری حوزه و آموزش و پرورش این موضوع به زمان قبل از انقلاب و زمان شهید مطهری و شهید بهشتی و امثال این بزرگواران باز می گردد.

وی تاکید کرد: برنامه های همکاریها در سه برنامه کلان و 25 عنوان زیر فعالیت ذیل نظام جامع برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش و به موازات ذیل نظام برنامه ریزی حوزه ها ابلاغ شده است.    بهرامی با اشاره به اعزام های مناسبتی روحانیون به مدارس و همچنین استقرار روحانی که مشخصه آن طرح امین و روشنا می باشد، اضافه کرد: بازدید دانش آموزان در آستانه انتخاب رشته از نظام آموزشی حوزه، تاثیر به سزایی در آگاهی دانش آموزان برای انتخاب رشته های حوزوی خواهد داشت.

به اشتراک بگذارید :