16 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۰۳ ۱۱:۳۸:۲۸
کد مطلب:  ZSVX51N4
معاون آموزش متوسطه ی آموزش وپرورش استان زنجان:
اجرای برنامه شهاب در زنجان به دوره ی اول متوسطه رسید

محمود شهبازی معاون آموزش متوسطه ی آموزش و پرورش استان زنجان گفت: برای نخستین بار در استان زنجان برنامه شهاب در دوره اول متوسطه اجرایی می‌شود.
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان،محمود شهبازی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: استعدادیابی و هدایت دانش‌آموزان در مدارس با اجرای طرح‌های مختلف در مدارس اتفاق می‌افتد.

وی با اشاره به اینکه برنامه شهاب کار خود را با استعدادیابی دانش‌آموزان در پایه چهارم ابتدایی آغاز کرده است، بیان کرد: این برنامه در سال‌جاری به پایه هفتم در دوره اول متوسطه رسیده است.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه برنامه شهاب در دوره اول متوسطه تنها در منطقه آموزشی خرم‌دره اجرایی می‌شود، گفت: این طرح در مدارس عادی بدون اطلاع خود دانش‌آموز اجرایی خواهد شد تا استعداد دانش‌آموزان زیر ذره‌بین معلمان قرار گرفته و هدایت شود.

شهبازی با اشاره به اینکه این برنامه در سال‌جاری برای نخستین بار است که اجرایی می‌شود، اظهار کرد: این برنامه در هشت حوزه‌ای که برای دانش‌آموزان چک لیست استعدادیابی دانش‌آموز تهیه شده، اجرایی خواهد شد.

وی عنوان کرد: استعداد کلامی، ریاضی، مکانی، حرکتی و ورزشی، استعدادهای اجتماعی، فرهنگی – دینی، علوم تجربی و هنری حوزه‌های پیش‌بینی شده برای هدایت استعداد دانش‌آموزان است.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه اجرای مطلوب برنامه شهاب معلمان توانمند و منتخب به تهران معرفی می‌شوند، بیان کرد: معلمان دوره دیده نیز پس از گذراندن دوره، اقدام به برگزاری دوره مورد نظر در استان برای دبیران و مسؤولان خواهند کرد.

شهبازی ادامه داد: استعدادهای دانش‌آموزان در دوره ابتدایی تا حدودی شناسایی شده و فرصت لازم برای فعالیت‌ها تا پایان سال تحصیلی وجود دارد.

وی با بیان اینکه حدود 809 دانش‌آموز خرم‌دره‌ای زیر پوشش اجرای برنامه شهاب قرار می‌گیرند، بیان کرد: این تعداد دانش‌آموز در 23 مدرسه زیر پوشش اجرای این برنامه قرار خواهند گرفت.

به اشتراک بگذارید :