23 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۰۳ ۰۸:۲۲:۴۰
کد مطلب:  kZ20v60b
با حضور معاون وزیر آموزش وپرورش در خدابنده :
جلسه کمیته همکاری های حوزه علمیه و آموزش وپرورش برگزارگردید

با حضور معاون وزیر آموزش وپرورش در خدابنده،جلسه کمیته همکاری های حوزه علمیه و آموزش وپرورش برگزارگردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان به نقل ازخدابنده، با حضور معاون وزیر آموزش وپرورش در خدابنده،جلسه کمیته همکاری های حوزه علمیه و آموزش وپرورش برگزارگردید.

حجت الاسلام درودی در این جلسه در سخنانی با تاکید بر فراهم آوردن زمینه جذب دانش آموزان در حوزه های علمیه اظهارداشت: باید تبلیغات لازم در مدارس برای استقبال دانش آموزان از طلاب و حوزه های علمیه صورت بگیرد که در این راستا کارگاههای آموزشی متعدد توانمند سازی روحانیون نیز برگزار گردد.

مشاور مقام عالی وزارت آموزش وپرورش افزود: آموزش وپرورش در تربیت دینی همتراز با ارزشهای والای نظام مقدس جمهوری اسلامی  و شهروند خوب شدن دانش آموزان نباید تنها بماند و به عبارت دیگر قادر به انجام همه وظایف نیست و باید متولیان امر به ویژه اعضای کمیته همکاری ها و در راس امام جمعه شهرستان در این زمینه مساعدت و توجه بیشتری داشته باشند.

وی فلسفه تشکیل کمیته همکاری ها ی حوزه علمیه و آموزش وپرورش را حمایت یکدیگر در مباحث فرهنگی و عقیدتی بیان و از اقدامات ادارات آموزش وپرورش شهرستان خدابنده و سجاس رود در اجرای دستورالعمل های مربوطه و تشکیل جلسات و برنامه ریزی مناسب قدردانی کرد.

علی اسدی مدیر آموزش وپرورش شهرستان خدابنده در ابتدای این جلسه از لزوم تعامل در حوزه تعلیم وتربیت با حوزه علمیه سخن گفت و اظهارداشت: شهرستان خدابنده شهر نمونه مذهبی در حوزه فرهنگ حجاب وعفاف است و با توجه به مذهبی بودن منطقه یک سوم طلاب استان زنجان از این شهرستان هستند.

اسدی افزود: آسیبها و چالش های نوپدید مانند تهدیدات فضای مجازی خانواده و ارزشهای ما را نشانه رفته اند تا دانش آموزان را در انجام امور دینی و تحصیلی ست کنند که شایسته است اقدامات اساسی و برنامه ریزی جهت هدفمند کردن استفاده از این فضا با تقویت باورهای دینی و اسلامی با همکاری آموزش وپرورش و طلاب حو.زه علمیه صورت گیرد.

در این جلسه مقررشد جدول حضور اعضای کمیته در مراسمات مدارس ، صدور ابلاغ اعضا  و توجه به برگزاری گفتتمانهای دینی و پاسخ به سئوالات و شبهات تنظیم واجرایی گردد.

به اشتراک بگذارید :