16 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۰۳ ۰۷:۲۵:۴۶
کد مطلب:  72lAyiOJ
مدیرآموزش وپرورش ناحیه دو زنجان:
ورزش کردن بایداز ویژگی‌های اصلی همه‌ی دانش‌آموزان ما باشد

مدیرآموزش وپرورش ناحیه دو زنجان در مراسم افتتاح المپیادهای ورزشی درون‌مدرسه‌ای در دبستان دخترانه‌ شاهد نرگس گفت:ورزش کردن بایداز ویژگی‌های اصلی همه‌ی دانش‌آموزان ما باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان به نقل از ناحیه دو،آیین نمادین افتتاحیه‌ی چهارمین المپیاد ورزشی درون‌مدرسه‌ای مدارس این ناحیه، با حضور مسئولان استانی و شهرستانی، دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان، در دبستان دخترانه‌ی شاهد نرگس برگزار شد.

در این مراسم حسن مظفری مدیر آموزش و پرورش ناحیه2 زنجان، با تبریک آغاز این المپیاد به دانش‌آموزان، گفت: برگزاری المپیاد ورزشی درون‌مدرسه‌ای، علاوه بر ایجاد محیطی بانشاط در فضاهای آموزشی و استعدادیابی ورزشی دانش‌آموزان، نشان از محوریت مدارس در تصمیم‌گیری‌ها و اجرای برنامه‌های تربیتی است.

مظفری ادامه داد: از دیگر برکات این برنامه، علاوه بر فعال شدن و مشارکت موثر سه رکن اصلی مدارس، یعنی اولیای مدرسه‌، دانش‌آموزان و والدین آنان، تمرین کار گروهی و بها دادن به خرد جمعی در فرایندهای ورزشی است.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه2 با اشاره به توصیه‌ی مقام معظم رهبری در مورد تحصیل، تذهیب، ورزش، و تاکید ایشان بر ورزش همگانی، افزود: ورزش باید یکی از اولویت‌های خانواده‌های ایرانی، و نیز مدارس به عنوان خانه‌ی دوم دانش‌آموزان باشد و به حمدالله اکنون شاهد اتفاقات مثبتی در این زمینه هستیم.

در حاشیه‌ی این مراسم حسین بیات کارشناس‌مسئول تربیت‌بدنی ناحیه2 با اشاره به آغاز هم‌زمان این رویداد در تمام مدارس ناحیه2، گفت: در این المپیاد رشته‌های والیبال، فوتسال، بسکتبال، هندبال، بدمینتون، تنیس روی‌میز و ...، و همچنین ورزش‌ها و بازی‌های بومی محلی چون داژبال، طناب‌زنی، هفت‌سنگ به مسابقه گذاشته می‌شود.

بیات افزود: این مسابقات از نیمه‌ی اول آبان ماه شروع شده و تا نیمه‌ی اول اردیبهشت ماه در مدارس برگزار خواهد شد.

گفتنی است برگزیدگان المپیادهای ورزشی درون‌مدرسه‌ای از مدارس در سطح ناحیه‌ای، استانی و کشوری اعزام می‌شوند، که نکته‌ی جالب آن فرصت حضور مدرسه‌ی قهرمان در مسابقات کشوری است.

به اشتراک بگذارید :