22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۰۲ ۰۹:۲۱:۵۳
کد مطلب:  zUNRUh5F
معاون تربیت بدنی و سلامت وزير آموزش و پرورش :
روند چاقی دانش آموزان پسر، سه دهم درصد کاهش یافته است

معاون تربیت بدنی و سلامت وزير آموزش و پرورش با بيان اين كه روند چاقی دانش آموزان پسر، سه دهم درصد کاهش یافته است، گفت: با بهبود توانایی های حرکتی و مهارتهای روان شناختی می توانیم مشکل اضافه وزن دانش آموزان دختر و پسر را کاهش دهیم.

 

به گزارش مركز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش ‌و پرورش به نقل از استان گیلان، مهرزاد حمیدی در مراسم افتتاحیه چهارمین دوره المپیاد درون مدرسه ای در آموزشگاه کوثر رشت گفت:  وزارت آموزش وپرورش در دولت تدبیر و امید با اتخاذ سیاست «مدرسه محوری» فعالیت های ورزشی بیش از۱۳میلیون دانش آموز را در قالب طرح های المپیاد درون مدرسه‌ای، حیاط پویا، مدرسه قهرمان و اجرای ورزش صبحگاهی سامان‌دهی و اجرایی کرده است تا بتواند با ارتقای سوادحرکتی دانش آموزانی توانمند و با نشاط تحویل جامعه دهد.

 

معاون تربیت بدنی و سلامت وزير آموزش و پرورش با تأکید بر اهمیت آموزش سواد حرکتی گفت: دانش آموز همان طور که باید سواد خواندن و نوشتن یاد بگیرد، باید سواد حرکتی را هم بیاموزد که این مهم با تمرین و تکرار میسر می شود.

 

وي با اشاره به تعریف «سوادحرکتی» خاطرنشان کرد: بر این اساس، شخصی «سوادحرکتی» دارد که بتواند در موقعیت‌های چالش برانگیز و نامتعادل عکس العمل مناسب حرکتی نشان بدهد و به موفقیت برسد و چنانچه مدیریت درستی از شرایط به وجود آمده نداشته باشد قطعا آسیب جدی جسمانی خواهد دید.

 

حمیدی خاطرنشان کرد: ورزش مهم ترین وسیله برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی است و ما نیازمند همکاری شهرداری ها و وزارت ورزش با آموزش و پرورش در راستای گسترش فرهنگ ورزش و ارتقای سلامت جامعه هستیم.

 

گفتني است؛ المپیاد درون مدرسه ای در رشته های: شطرنج ، والیبال، بسکتبال، طناب زنی، بدمینتون، تنیس روی میز، دو و میدانی و ورزش های بومی و محلی برای چهارمین سال پیاپی در مدارس کشور برگزار می شود.

به اشتراک بگذارید :