25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۰۱ ۱۰:۲۲:۳۹
کد مطلب:  d6ADM3o6
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های تهران:
بیستمین دوره انتخابات شورای دانش آموزی در بیش از 2500 آموزشگاه برگزار خواهد شد

بیستمین دوره انتخابات شورای دانش آموزی با هدف تمرین دموکراسی در فضای سالم رقابتی روز چهارشنبه سوم آبانماه همزمان با سراسر کشور در مدارس شهرستان های تهران برگزار خواهد شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های تهران ،سید مجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های تهران در این باره گفت: ایجاد فضای رقابت سالم ،زمینه تبلیغات و انتخاب آگاهانه از مهمترین اهداف این انتخابات است.

وی با اشاره به نقش شورای دانش آموزی در اداره بهینه مدارس و جامعه پذیری دانش آموزان ، تاکید کرد:ضرورت دارد با تمرین واقعی و صحیح دموکراسی در مدارس، دانش آموزان را برای شرکت در عرصه انتخاب های بزرگتر و ایفای نقش در اداره کشور آماده کنیم .

هاشمی ادامه داد:شورای دانش آموزی و سپس مجلس دانش آموزی بعنوان عصاره این شورا، نقش بسزایی در تمرین دموکراسی در دانش آموزان دارد.

 

در ادامه این نشست مجتبی ولی پوری رئیس اداره فرهنگی و هنری،اردوها و فضاهای پرورشی به کارکردهای شورای دانش آموزی اشاره کرد و گفت: تقویت همکاری و همدلی، همزیستی مسالمت آمیز، یادگیری مهارت های زندگی، افزایش قدرت تحمل نظرات متفاوت و مخالف از جمله کارکردهای این حرکت جمعی و دانش آموزی است.

لازم به ذکر است ،بیستمین دوره انتخابات شورای دانش آموزان روز چهارشنبه 3 آبان 96 با حضور  700 هزار دانش آموز در بیش از 2 هزار و 500 مدرسه شهرستان های استان تهران برگزار خواهد شد.

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :