2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۰۱ ۰۷:۴۵:۰۰
کد مطلب:  D6AgS9uN
مدیر حراست اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
پدافند غیرعامل یکی از شاخص های توسعه یک جامعه است

نشست هم اندیشی حوزه سوادآموزی با حضور معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران و مدیر حراست اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با محوریت پدافند غیر عامل برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران رزاقی مدیر حراست اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت: اهمیت پدافند غیرعامل و مدیریت بحران برای به حداقل رساندن آسیب های وارد به یک جامعه ضروری است.

وی افزود: پدافند غیرعامل و مدیریت بحران به شاخص های توسعه یک جامعه تبدیل شده و در کشورهای توسعه یافته تمهیدات ویژه ای به این مسئله اتخاذ شده است.

رزاقی ، به انواع تهدیدات یک جامعه که می تواند از طرف دولت های خارجی صورت گیرد اشاره کرده و گفت: با توجه به حساسیت مقام معظم رهبری به موضوع پدافند غیرعامل، به فرهنگ سازی و آموزش عمومی و استفاده از ظرفیت‌‌‌‌‌‌‌های متنوع از جمله مراکز یادگیری محلی و پتانسیل آموزش دهندگان باید توجه ویژه داشت.

این مقام مسئول ادامه داد: حرکت در مسیر پدافند غیرعامل باید مردم محور و مداوم باشد و ارتقاء ایمنی سامانه جامع سوادآموزان و صیانت اسناد این حوزه را امری مهم و ضروری دانست.

 

به اشتراک بگذارید :