15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۳۰ ۰۹:۱۵:۳۰
کد مطلب:  KPMHZNdi
استاندار ایلام:
افزایش و تخصیص 100درصدی اعتبار پیش بینی شده برای تجهیز اردوگاه دانش آموزی خوران ایوان

استاندار ایلام گفت : تکمیل اردوگاه فرهنگی ، تربیتی خوران باید در اولویت برنامه های آموزش و پرورش قرار گیرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام،  قاسم سلیمانی دشتکی عصر شنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان افزود: با توجه به نیاز دانش آموزان به فعالیت های فرهنگی این مجتمع باید با تخصیص کامل اعتبار بازسازی و مورد استفاده دانش آموزان قرار گیرد.

وی همچنین با اشاره به در پیش بودن اربعین حسینی یادآور شد: با توجه به تقارن این ایام با فعالیت مدارس باید زمینه ای فراهم شود که خللی در فعالیت مدارس و روند آموزش دانش آموزان پیش نیاید.

استاندار ایلام به اعزام دانش آموزان استان به اردوهای راهیان نور اشاره و تاکید کرد: دانش آموزانی که در این برنامه فرهنگی شرکت می کنند در صورت تمکن مالی هزینه پرداخت کنند.

به گفته وی، دریافت مبالغ بین 200 تا 300 هزار ریال به تامین هزینه های این اردوها کمک خواهد کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام نیز در این نشست گفت: یکی از مهمترین راهکارهای این اداره کل برای جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان روستایی تامین هزینه سرویس های ایاب و ذهاب است که سال گذشته هشت میلیارد ریال در این زمینه پرداخت شد.

وی با بیان اینکه این اداره کل برای تامین این هزینه با بحران جدی مواجه است، گفت: 2 میلیارد ریال از اعتبار پارسال ایاب و ذهاب دانش آموزان از طریق وزارت و مابقی از سایر منابع تامین شد ولی برای امسال با مشکل جدی مواجه هستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش ایلام تاکید کرد: نبود اعتبار برای پرداخت این هزینه، دانش آموزان پایه اول و دوم متوسطه دوم را با خطر ترک تحصیل مواجه می کند.

بیرانوند همچنین از بدهی سنگین این سازمان به شرکت های برق، آب و فاضلاب، گاز و مخابرات ابراز نگرانی کرد و یادآور شد: با وجود اینکه تاکنون به علت بدهی به این شرکت ها هیچ گونه قطعی انرژی نداشته ایم ولی همچنان به همکاری این شرکت ها نیاز داریم.

وی با اشاره به آغاز اردوی راهیان نور دانش آموزی از 22 ماه جاری اضافه کرد: امسال پیش بینی می شود 10 هزار دانش آموز مقطع متوسطه دوم به مناطق عملیاتی استان اعزام شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش ایلام همچنین با اشاره به در پیش بودن اربعین حسینی گفت: 70 فضای آموزشی در شهرستان مرزی مهران دایر است که ایام اربعین پارسال به علت حجم زوار و استفاده از فضای مدارس برای خدمات دهی زائران به مدت 2 هفته تعطیل شدند.

بیرانوند گفت: این مساله به روند آموزشی این شهرستان که به علت گرمسیری بودن هم سال تحصیلی آن کوتاه تر از سایر مناطق است، ضربه جدی وارد می کند.

وی با تاکید بر جلوگیری از تعطیلی مدارس مهران در اربعین امسال خواستار همکاری لازم در این زمینه شد.

به اشتراک بگذارید :