21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۲۶ ۰۸:۲۶:۴۷
کد مطلب:  luw0bOOE
مراسم گرامیداشت هفته پیوند اولیا و مربیان در منطقه موسیان

رئیس آموزش و پرورش منطقه موسیان گفت:خانواده ها بایستی برنامه های خود را با برنامه های مدارس هماهنگ و همسو کنند تا دانش آموزان دچار تضاد گفتاری و رفتاری نشوند.

به گزارش  اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش منطقه موسیان، در دومین روز از هفته ی پیوند اولیا و مربیان مراسمی با حضور اولیای دانش آموزان مدارس حضرت زینب(س) و بنت الهدی ، جمعی از مسئولین اداره آموزش و پرورش و اولیای مجتمع شهید علم الهدی و مدارس مذکور در محل دبستان حضرت زینب(س) برگزار شد.

ابتدای مراسم فریدون قاسمی مدیر مجتمع شهید علم الهدی در بیاناتی کوتاه ضمن تسلیت ایام محرم و گرامیداشت هفته ی پیوند اولیا و مربیان از حضور به موقع اولیا و مسئولین قدردانی کرد و پیرامون ضرورت کار دو نهاد خانه و مدرسه مطالبی را یاد آور شد.

در ادامه عباس خلیل زاده رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه با تبریک هفته ی پیوند اولیاو مربیان از زحمات بانیان و دعوت کنندگان این مراسم قدردانی نمود.

خلیل زاده با اشاره به اهمیت حضور اولیا و مشارکت آن ها در برنامه های آموزشی و تربیتی مدارس افزود: اگر بخواهیم فرهنگ و تعلیم و تربیت را صرفاً از آموزش و پرورش مطالبه کنیم بی شک به اهداف ترسیم شده سند تحول بنیادین که همانا تربیت صحیح و کارآمد است دست پیدا نخواهیم کرد، چرا که دانش آموزان از 24 ساعت شبانه روز چیزی کمتر از 6 ساعت در مدارس و فضاهای آموزشی می باشند.

وی تشکیل جلسات انجمن اولیاو مربیان در مدارس را یک ضرورت خواند و از اولیا خواست تا با مشارکت مستمر خود در جلسات، ضمن بحث و تبادل نظر زمینه ی رفع کاستی ها و موانع موجود درمدارس از محل مشارکت های مردمی فراهم گردد.

ایشان بر حضور اولیا در مدرسه و پیگیری وضعیت تحصیلی و تربیتی فرزندان تأکیدکرد و از اولیاء خواست تا ارتباط خود را با مدیران و معلمین مدارس حفظ کنند.

عباس خلیل زاده هماهنگی دو نهاد خانه و مدرسه را بسیار مهم دانست و افزود: خانواده ها بایستی برنامه های خود را با برنامه های مدارس هماهنگ و همسو کنند تا دانش آموزان دچار تضاد گفتاری و رفتاری نشوند.

حفظ ارتباط مستمر اولیای دانش آموزان با مشاورین مدارس از دیگر مباحثی بود که رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بر آن تأکید داشت، چرا که در بسیاری از مواقع بچه ها مسائلی را که نمی توانند با اولیا در میان بگذارند با مشاورین مدارس مطرح می کنند لذا با همکاری و تعامل اولیا و مشاورین مدارس می توان از بروز برخی مشکلات عاطفی، اجتماعی، تحصیلی و تربیتی جلوگیری کرد.

خلیل زاده مشارکت مادی و معنوی اولیا را یک ضرورت انکار ناپذیر خواند و گفت: دولت برای تحصیل رایگان بچه ها خدماتی از قبیل ساخت فضاهای آموزشی،کمک درهزینه سرویس های ایاب و ذهاب دانش آموزی، استخدام نیروی انسانی کارآمد و... را ارائه داده است لذا بایستی به همت شما اولیاء اگر کمی و کاستی در فضاهای آموزشی به چشم می خورد آن کاستی ها و موانع  برطرف گردد.

موضوع هدایت تحصیلی دانش آموزان، تغذیه سالم،محیط امن و سرشار از آرامش، نوع دوستی و محبت، ارتباط صمیمی با فرزندان، جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان و هدایت دانش آموزان تارک تحصیل به مدارس از دیگر مواردی بود که از سوی رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بیان و پیرامون آنها به تفصیل سخن گفته شد.

گفتنی است در پایان این مراسم از اولیایی که در بحث مشارکت های مردمی فعال بودند با اهداء لوح سپاسی قدردانی شد.

 

به اشتراک بگذارید :