21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۲۵ ۰۸:۵۱:۴۰
کد مطلب:  bui17ONX
کمیته علمی اجرایی طرح نماد در ایلام تشکیل جلسه داد

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام گفت: در اجرای سند ائتلاف مراقبت اجتماعی دانش آموزان که با همکاری بیش از 10 دستگاه استان برگزار می شود غربالگری،آموزش،توانمند سازی وحمایت های روانی اجتماعی وجرائم از طریق مداخله به موقع و موثر می باشد که در بین دانش آموزان 12 آموزشگاه استان به اجرا درخواهد آمد.

به گزارش  اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام ، خانم مرضیه رئوفی رئیس اداره مراقبت وپیشگیری در برابر آسیب های اجتماعی آموزش وپرورش استان  گفت: جلسه کمیته علمی اجرایی ( نماد ) طرح ائتلاف نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان در روز یکشنبه 23مهرماه با حضور مدیر کل آموزش وپرورش استان وسایر اعضاء در محل سالن جلسات استانداری ایلام برگزارشد.

اسلامی معاون تربیت بدنی وسلامت آموزش و پرورش استان  ضمن خوش آمد گویی به حاضرین در جلسه ، به  تشریح برنامه ها وطرح های در دست اقدام حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی در سال تحصیلی 97-96 پرداختند ودر ادامه ضمن  تشریح  طرح نماد در استان ایلام انتظارات حوزه معاونت تربیت بدنی وسلامت در راستای پیشبرد و کمک به اجرای هرچه مطلوب تر طرح نماد از طریق اعضاء خواستار شدند.

سپس مدیر کل آموزش وپرورش استان اظهار نمودند: با توجه به اینکه  آموزش وپرورش استان در سال های گذشته بصورت گسترده نسبت به اجرای طرح های پیشگیری از آسیب های اجتماعی در سطح مدارس تابعه استان اقدام نموده واز این طریق تجربیات گرانبهایی کسب کرده و در سال تحصیلی جدید هم نسبت به اجرای طرح های پیشگیری از آسیب های اجتماعی برنامه های خوب ومتنوعی به مدارس ابلاغ نموده است لذا در این راستا طرح نماد نیز یکی از برنامه های در دست اقدام آموزش وپرورش می باشد که امیدواریم به نحو مطلوب برگزار گردد..

ایشان  افزودند: طرح نماد در سال گذشته در سطح 6 استان کشور به صورت پایلوت برگزار گردید وامسال در سطح 32 استان کشور در حال برگزاری است که استان ایلام هم یکی از استان های هدف می باشد.

بیرانوند خاطر نشان کرد: در اجرای سند ائتلاف مراقبت اجتماعی دانش آموزان که با همکاری بیش از 10 دستگاه استان برگزار می شود غربالگری،آموزش،توانمند سازی وحمایت های روانی اجتماعی وجرائم از طریق مداخله به موقع و موثر می باشد که در بین دانش آموزان 12 آموزشگاه استان  به اجرا درخواهد آمد.

گفتنی است در این جلسه دکترمهرعلی زاده  عضو کمیته علمی اجرایی طرح نماد و مدیر کل امور اجتماعی استانداری ایلام ضمن برشمردن فواید طرح نماد تاکید کردند همه دستگاه های عضو، وظایفی که در راستای طرح نماد برای آنها تعیین گردیده به نحو احسن وشایسته انجام داده تا شاهد موفقیت طرح مذکور در استان باشیم.

در پایان پس از بحث وتبادل نظر هرکدام از اعضاء نکته نظرات خود را جهت  پیشبرد واجرای بهتر طرح ارایه نمودند.

به اشتراک بگذارید :