14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۲۴ ۱۰:۱۶:۴۷
کد مطلب:  L2yG8A9O
رییس آموزش و پرورش منطقه ی سجاس رود:
40 دانش آموز دختر سجاس رود به اردوی راهیان نور غرب کشور اعزام شدند

رییس آموزش و پرورش منطقه ی سجاس رودگفت:40نفر از دانش آموزان دختر مقطع متوسطه دوره دوم از دبیرستان های کاردانش سمیه و دبیرستان شبانه روزی الزهراء این منطقه، 23 مهر با بدرقه رسمی مسئولین و اولیا ، عازم سرزمین نور شدند .

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان به نقل از سجاس رود،  محمد کرد در این مراسم گفت : آرامش و امنیت کنونی که ما در کشور خود داریم ، مدیون جانفشانی ها و خون پاک شهیدان این سرزمین است که از تعلقات دنیوی گذشتند و به اوج معنویت رسیدند .

رئیس اداره آموزش و پرورش سجاسرود همچنین با اشاره به اینکه پاسداری از آرمان های شهدا به عنوان یکی از ذخائر و سرمایه‌های انقلابی از رسالت‌های جوانان و نوجوانان به شمار می رود ، گفت: این سفر بهترین راهکار برای حفظ ارزش های اسلامی و انقلابی بوده و از این فرصت طلایی می توان در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و اشاعه فرهنگ اسلامی استفاده کرد .

همچنین یوسف هاشمی معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش سجاسرود  در این مراسم خطاب به دانش آموزان گفت : شما دانش آموزان عازم سرزمینی می شوید که وجب به وجب آن با خون مطهر شهیدان آغشته گشته و برای حفظ آن خونهای پاک و مطهری ریخته شده است و اکنون وظیفه ما  این است که با حرکت در خط رهبری و پیروی از ولایت فقیه قدردان خون شهیدان و حافظ این سرزمین پاک باشیم .

وی با اشاره به نقش اردوهای راهیان نور در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه اضافه کرد: اردوی راهیان نور یکی از مهمترین شاخصه‌هایی است که آرمان‌های شهدا و ایثارگران را به معنای واقعی کلمه تعریف می کند و شناخت اهداف انقلاب و دفاع مقدس از مهمترین اهداف برپایی اردوهای راهیان نور می باشد . 

در پایان مراسم دانش آموزان با عبور از دروازه قرآن با بدرقه رسمی مسئولین و با همکاری حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی سجاس عازم اردوی راهیان نور غرب کشور شدند . 

به اشتراک بگذارید :