14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۲۴ ۱۰:۱۳:۴۷
کد مطلب:  aom5oHaz
سرپرست آموزش و پرورش طارم گفت:
96نفر از دانش آموزان دختر طارمی به اردوی راهیان نور اعزام شدند

یعقوب رحمانی سرپرست آموزش و پرورش طارم گفت: 96نفر از دانش آموزان دختر در این شهرستان به اردوی راهیان نور اعزام شدند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان به نقل از طارم،یعقوب رحمانی سرپرست این اداره در مراسم بدرقه دانش آموزان دختر به اردوی راهیان نور، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل نوجوان را ازمهمترین اهداف این اردوی زیارتی و معنوی خواند و افزود: این کاروان با هدف افزایش بصیرت و آشنایی با فرهنگ شهید و شهادت با 2 دستگاه اتوبوس به مناطق عملیاتی شمال غرب کشور اعزام شدند.

وی یکی از مؤثرترین راهکارهای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن را افزایش بصیرت و آشنایی جوانان و نوجوانان با ارزش های انقلاب اسلامی دانست و گفت:اعزام دانش آموزان به مناطق جنگی در این راستا مؤثر است.

رحمانی تصریح کرد: در این سفر معنوی دانش آموزان با نحوه زندگی رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس، انتقال فرهنگ ایثار و شهادت آشنا شده و به دیگران نیز انتقال می دهند.

سپس  اقبال جهانبخشی فرمانده سپاه ناحیه طارم، ضمن بيان اهميت برگزاري اردوهاي راهيان نور و تأثير فرهنگ ايثار و شهادت بر دانش آموزان اظهار داشت:دانش آموزان بايستي فرهنگ عاشورايي وقيام امام حسين (ع) و اهداف شهيدان هشت سال دفاع مقدس را در برنامه زندگي خود نهادينه نمايند.

جهانبخشی، اين حرکت ( اردوی راهیان نور)را بسيار چشم گير دانست و از مسؤلين خواست تا نهايت سعي خود را براي برگزاری هرچه بهتر اين اردو ها بكار گيرند.

وی، گفت: باید آسیب ها بررسی شود زیرا قشری که بیشتر آسیب پذیر است قشر دانش آموز می باشد و در این زمینه وظیفه ی ما پیشگیری است و بر گزاری اردوهای راهیان نور در زمینه پیشگیری از آسیب ها بسیار مفید می باشد .

به اشتراک بگذارید :