20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۲۴ ۰۸:۵۵:۵۲
کد مطلب:  pQzkQCpn
مدیر آموزش و پرورش ملارد در همایش همیاران پلیس:
طرح همیاران پلیس نهادینه کردن مسئولیت پذیری در کودکان است

همایش همیاران پلیس با حضور مدیر آموزش و پرورش ملارد، فرمانده نیروی انتظامی و معاون سیاسی انتظامی فرمانداری و جمعی از مسئولین ملارد در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد این شهرستان برگزار گردید.

 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به نقل از ملارد، محمد قادری تفرشی مدیر آموزش و پرورش ملارد، احساس مسئولیت اجتماعی را لازمه زندگی جامعه بشری دانست و گفت: انسان موجودی اجتماعی و دارای اختیار است و برای کاهش اشتباهات باید اعضای جامعه احساس مسئولیت اجتماعی کنند.

 

وی طرح همیاران پلیس را نوعی نهادینه کردن احساس مسئولیت اجتماعی در کودکان برشمرد و افزود: طرح همیاران پلیس شرایطی را فراهم می آورد تا دانش آموزان به طور ملموس مسئولیت پذیری اجتماعی را فرا بگیرند.

 

قادری تفرشی با اشاره به امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد: دین مبین اسلام امر به معروف و نهی از منکر را که نوعی احساس مسئولیت اجتماعی است به عنوان قانون اجتماعی برای ما تعیین کرده تا اشتباهات جامعه انسانی را به حداقل برساند.

 

این مقام مسئول بهترین زمان برای نهادینه شدن مسئولیت پذیری اجتماعی را دوران کودکی دانست و افزود: وقتی در نسلی از دوران کودکی احساس مسئولیت اجتماعی نهادینه شود، این نسل تا پایان زندگی خود در تمام ابعاد زندگی این احساس مسئولیت را بکار می گیرد.

به اشتراک بگذارید :