14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۲۳ ۰۹:۱۴:۲۴
کد مطلب:  uM3G9KLM
معاون پرورشي و فرهنگي وزيرآموزش و پرورش خبرداد:
آغاز به کارمركز كنترل سفرهاي برون استاني با پوشش 1500 دانش آموز اردويي

عاون پرورشي و فرهنگي وزيرآموزش و پرورش در آيين آغاز به كار مركز كنترل سفرهاي دانش آموزي ؛ گفت : مركز كنترل سفرهاي برون استاني دانش آموزان فعاليت خود را با پوشش 1500 دانش آموز اردويي آغاز كرد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، پيش از ظهر دیروز مهدي فيض درحاشيه مراسم آغاز به كار مركزكنترل سفرهاي  برون استاني دانش‌ آموزي كشور كه در ساختمان سازمان دانش آموزي برگزار شد، اردوها را جزء لاينفك تربيت دانست و اظهاركرد: يكي از ابزارهاي تحقق تربيت، برگزاري اردوهاي دانش آموزي است، چرا كه دانش آموزان درحين برگزاري اردوها، چگونه زندگي كردن جداي ازخانواده‌ها را تمرين مي‌كنند، و مهارت‌هاي مختلف زندگي را مي‌آموزند

وي افزود: يكي از شاخص هاي تعليم و تربيت موفق، تعداد روزهايي است كه دانش آموز طي 12 سال تحصيل در اردو شركت كرده است و تعدد اين روزها نشانه پیشرفته بودن آموزش و پرورش هرجامعه است .

فيض تصريح كرد: نظر به اهميت و نقش اردوها در نظام تعليم و تربيت به دنبال افزايش توامان كميت و كيفيت هستيم بنابراين اردو را با اهداف رفتاري مشخصي برگزاري مي كنيم كه مستلزم تمهيد زير ساخت هايي نيز هست .

وي ادامه داد: دانش آموز در مدرسه در فضايي آرام تحت پوشش آموزه هاي تربيتي است اما اعزامش به خارج از مدرسه همراه با ريسك است و مسئوليت آن حساس و سنگين است .

معاون پرورشي و فرهنگي وزيرآموزش و پرورش، كنترل سفرهاي برون استاني دانش آموزي با هدف كاهش استرس خانواده ها و افزايش ضريب امنيتي اردوها از اهداف ايجاد اين مركز است كه با همكاري پليس راهور ناجا صورت گرفته است .

وي با اشاره به دستور و تاكيد وزيرآموزش و پرورش مبني بر افزايش كيفيت و امنيت اردوهاي دانش آموزي خاطر نشان كرد: اين مركز وابسته به معاونت پرورشي و در سازمان دانش آموزي مستقر است و علاوه بر اردوهاي راهيان نور، كنترل تمام اردوها برون مدرسه اي كه با مسئوليت، مناطق، مدارس و ساير تشكيلات صورت مي گيرد را برعهده دارد .

فيض با تقدير از پليس راهور ناجا گفت: پس از ارائه اين ايده درآموزش و پرورش، با همكاري سامانه «سپهتن» پليس راهور ناجا ، تنها در 5 روز مقدمات ايجاد اين مركز فراهم شد .

وي گفت: امروزبيش از1500 دانش آموز از استان هاي البرز، تهران، قم و قزوين راهي سرزمين هاي نور شدند و همزمان با آغاز به كار اين مركز تحت پوشش خدمات الكترونيكي اين سامانه قرار گرفتند .

معاون پرورشي و فرهنگي وزيرآموزش و پرورش اظهاركرد: در مواردي كه 3 اتوبوس حامل دانش آموزان در اردوهاي راهيان نور حركت همزمان داشته باشند يك خودروي سواري از سپاه پاسداران آنها را اسكورت مي كند .                  

به اشتراک بگذارید :