14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۲۳ ۰۸:۲۸:۵۶
کد مطلب:  kR5Qiuol
معاون پرورشی آموزش و پرورش استان زنجان تاکید کرد:
ضرورت ارائه راهکارهای برخورد با آسیب های فضای مجازی به دانش آموزان

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان در جمع معلمان آموزشگاه شهید رحمانی ابهر بر ضرورت تمرکز معلمان بر ارائه راهکارهای برخورد با آسیب های فضای مجازی به دانش آموزان تاکید کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان به نقل از ابهر،محمود عباسی معاون پرورشی آموزش و پرورش استان به همراه موسی رضایی مدیر آموزش و پرورش ابهر و کریم مسگر جماعت معاون پرورشی و تربیت بدنی ضمن بازدید از آموزشگاه شهید رحمانی ابهر با حضور در جمع فرهنگیان این آموزشگاه با انها به گفت و گو و تبادل نظر پداختند.

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان در نشست صمیمانه با فرهنگیان آموزشگاه شهید رحمانی ابهر ضمن تشکر از زحمات عوامل اجرایی و معلمان این مدرسه بر ضرورت کاهش فاصله نامرئی نیروهای انسانی شاغل در صف و ستاد تاکید کرد و تعامل این نیروها را ضامن موفقیت مدارس عنوان کرد.

عباسی تعلیم و تربیت را جریانی مداوم و پایدار دانست و با بیان این که آموزش و پرورش متعلق به همه است، اظهار داشت: آموزش و پرورش به عنوان متولی تعلیم و تربیت باید با استفاده از پتانسیل و ظرفیتهای سایر دستگاهها  بستر پرورش افرادی مومن،متعهد و مسئولیت پذیر را در مدارس مهیا کند.

وی رفتارهای پرخطر نوپدید در اثر استفاده نا آگاهانه از شبکه‌های اجتماعی  فضای مجازی را یکی از مهمترین دغدغه های اولیا و مربیان عنوان کرد و بر ضرورت تمرکز معلمان بر ارائه راهکارهای برخورد با آسیبهای فضای مجازی به دانش آموزان تاکید کرد.

عباسی گسترش افسردگی ناشی از اضطراب یادگیری و افت تحصیلی در دانش آموزان دختر و کاهش اعتماد به نفس در پسران را از مهمترين اختلال هاي روان شناختي و مشکلات موجود در مدارس متوسطه دوم برشمرد و بر ضرورت ایجاد فضایی با نشاط و شاداب برای دانش آموزان در قالب فعالیت های فرهنگی و هنری تاکید کرد.

به اشتراک بگذارید :