14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۲۳ ۰۸:۲۱:۱۳
کد مطلب:  ulyVew9p
مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان:
فضای مجازی به بزرگ‌ترین چالش تبدیل شده است

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: در حال حاضر فضای مجازی به بزرگ‌ترین چالش تبدیل شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان به نقل ازایسنا،مرتضی تمجیدی در گفت‌وگو یی اظهار کرد: اخیرا، اولین جلسه کمیته پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و سوء مصرف مواد در سال تحصیلی97-96 و آیین رونمایی از کتاب‌های تازه تالیف پیشگیری اولیه از اعتیاد و رفتارهای پرخطر، برگزار شد.

این مسئول ادامه داد: آموزش وپرورش یک نهاد فرابخشی است و در مسایل پیچیده و دشواری مثل مقابله و کنترل آسیب‌های اجتماعی در مدارس همه باید کمک کنند و اجرای این گونه  کارها مشارکت همگانی را می‌طلبد.

وی افزود: باید دلسوز دانش‌آموزان باشیم و با تعهد و آگاهی لازم انواع آسیب‌های اجتماعی را شناسایی، کنترل و با آن‌ها مقابله کنیم.

تمجیدی خاطرنشان کرد: باید تعداد این جلسات به منظور هماهنگی و حساس کردن خانواده‌ها افزایش یابد؛ چراکه بخش زیادی از وقت دانش‌آموزان در خانواده می‌گذرد. همچنین باید داده‌های رسانه‌های جمعی نیز کنترل شده و سالم باشد؛ چراکه قسمت عمده‌ای از دانش‌آموزان به خصوص در دوره متوسطه با رسانه ارتباط دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش با بیان اینکه تاثیرگذاری رسانه‌های جمعی مثل صدا و سیما بسیار زیاد است، گفت: باید از این ظرفیت نهایت استفاده را برای آموزش برد و در این جلسات تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری باید با دقت انجام گیرد و برای توفیق در کارها نیز همه نهادها پای کار بیایند و کمک کنند.

وی تصریح کرد: از انواع آسیب‌های اجتماعی موجود، موضوع فضای مجازی هم‌اکنون گریبانگیر همه است و از نظر کمی وکیفی زیاد شده است. همچنین باید با موضوع آسیب‌های اجتماعی درست روبه‌رو شویم تا این تهدید به فرصت تبدیل شده و همچنین به لحاظ حساسیت موضوع باید آگاهانه، عالمانه و عقلانی با آن برخورد کنیم.

به اشتراک بگذارید :