14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۲۳ ۰۷:۵۵:۱۸
کد مطلب:  15NR5RMK
مدیر آموزش و پرورش خرم‌دره تاکید کرد:
پیوند خانه و مدرسه لازمه ی رشد دانش‌آموزان

مدیر آموزش و پرورش شهرستان خرم‌دره گفت: اتحاد و پیوند خانه و مدرسه لازمه رشد دانش‌آموزان در هر مقطعی است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان به نقل از ایسنا،لعیا جعفری در انتخابات انجمن اولیا و مربیان آموزشگاه شاهد آل یاسین خرم‌دره، اظهار کرد: اهمیت فضای روانی خانه و خانواده در رفتار دانش‌آموزان در مدرسه و تأثیر آرامش موجود در خانواده در پیشرفت تحصیلی و تربیتی دانش‌آموزان امری اجتناب‌ناپذیر است.

وی با اشاره به اهمیت نهاد مدرسه، بیان کرد: مدرسه نهاد مقدس و در حقیقت مقدس‌ترین نهاد جامعه است که نقش تاثیرگذاری در تمام ابعاد زندگی انسان به ویژه در روند جامعه‌پذیری و شکل‌گیری شخصیت دارد.

جعفری با اشاره به اینکه خانه و مدرسه در انجام وظایف تربیتی مکمل یکدیگرند، اظهار کرد: خانه مدرسه اول فرزند و مدرسه خانه دوم او است و اگر این دو نهاد روش‌ها و برنامه‌های هماهنگ نداشته باشند در روند رشد کودک اختلال به وجود می‌آید.

وی با تاکید بر ضرورت تعامل بین مدرسه و اولیا، تصریح کرد: ارتباط مستمر اولیا با مدرسه و اطلاع آن‌ها از اهداف پیش‌روی مدرسه و هم‌سو بودن این اهداف با اهداف اولیا حرکت در مسیر تکامل را برای دانش‌آموزان سهل خواهد کرد.

این مسئول، پیوند موثر خانه و مدرسه را زمینه‌ساز کارآمدی هر چه بیشتر طرح‌ها و برنامه‌های هدف‌گذاری شده در آموزش و پرورش دانست و افزود: آموزش و پرورش يکی از ارکان مهم توسعه است و برای رسيدن به اين توسعه نياز است تا اوليا، خانه و مدرسه را بشناسند و از ارتباط آن دو بتوان به نسل توسعه يافته دست يافت.

وی، تربیت را امر خطیر و مهم بر شمرده و گفت: با توجه به اهمیت به‌سزایی که مدرسه در شکل‌گیری شخصیت اجتماعی کودکان و نوجوانان دارد، احساس مسئولیت و توجه اولیای لازم است و مشارکت مستمر اولیا و مربیان است که به تربیت فرزندان شایسته و متعهد خواهد انجامید.

به اشتراک بگذارید :