14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۲۳ ۰۷:۵۰:۳۳
کد مطلب:  rQG8Zn86
معاون پرورشی وفرهنگی آموزش و پرورش استان زنجان خبر داد:
آغاز اعزام دانش آموزان زنجانی به مناطق جنگی در قالب کاروان های راهیان نور

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: اعزام دانش آموزان در قالب کاروان های راهیان نور به مناطق جنگی غرب کشور آغاز شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان،محمود عباسی ظهر دیروز در مراسم بدرقه 120 دانش‌آموز دختر شهرستان ابهر به اردوی راهیان نور غرب کشور با اشاره به اینکه اعزام دانش آموزان در قالب کاروان های راهیان نور به مناطق عملیاتی کشور آغاز شده است، اظهار کرد: راهیان نور وسیله‌ای تربیتی است و باید از ظریفت‌های این اردوها استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه پس از ابلاغ سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، اقدامات تحول محورانه‌ای در حوزه پرورشی و تربیتی شکل گرفته است، عنوان کرد: از مهم‌ترین رویکردهای این سند، برگزاری اردو و شاخص‌ترین آنها اردوی راهیان نور است.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به تعامل و همکاری مطلوب سپاه و آموزش و پرورش در سال گذشته گفت: این همدلی در سال گذشته شرایط لازم برای اعزام 5 هزار و 500 دانش‌آموز استان به مناطق عملیاتی غرب و جنوب را فراهم کند، که برکات و ثمرات معنوی زیادی برای دانش‌آموزان به دنبال داشت.

عباسی آشنایی دانش‌آموزان با رشادت‌های جوانان سال‌های دفاع مقدس و استفاده از خاطرات آن دوران را از مهم‌ترین اهداف اردوی راهیان نور برشمرد و اظهار کرد: در این اردوها دانش‌آموزانی که جنگ را ندیده‌اند، خاطرات جوانان از جان گذشته را ورق می‌زنند که این موضوع باعث ایجاد تحول روحی در دانش‌آموزان می‌شود.

وی ایمان و وحدت ملی را مهم‌ترین سلاح‌های ملت ایران در مقابل تهدیدهای دشمنان اعلام کرد و گفت: اقتدار و عزت کشور ما، حاصل برکت خون شهدا است و ما باید تلاش کنیم، تا با تاسی از فرهنگ عاشورا و با انتقال فرهنگ ایثار و شهادت کشور را در مقابل هر هجمه‌ای بیمه کند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابهر نیز در ادامه این مراسم با اشاره به ضرورت انتقال ارزش‌های دفاع مقدس به نسل جدید اظهار کرد: برگزاری این اردوها بسترساز مقابله با تهاجم فرهنگی، ارتقای بهداشت روانی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

موسی رضایی افزود: برگزاری این اردوها تاثیر ویژه‌ای در ایجاد نگاه معنوی در دانش‌آموزان و پی بردن به اهمیت جایگاه امنیت و آرامش در جامعه منجر می‌شود.

به اشتراک بگذارید :