14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۲۳ ۰۷:۳۹:۴۲
کد مطلب:  EaRG3XQZ
معاون تربیت بدنی وسلامت آموزش وپرورش استان زنجان:
وارنیش فلوراید تراپی از 15 مهرماه در مدارس زنجان آغاز شده است

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: دوره جدید وارنیش فلوراید تراپی در سال‌جاری از 15 مهر ماه در مدارس استان زنجان آغاز شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان،ذبیح‌الله تاراسی در گفت‌و‌گویی اظهار کرد: آموزش و پرورش به عنوان یک دستگاه تربیتی رویکردهای بهداشتی و سلامتی را در دو حوزه پیشگیری و درمان اجرایی می‌کند. 

وی با اشاره به اینکه آموزش سلامت دهان و دندان یکی از رویکردهای آموزش و پرورش برای سلامت در مدارس است، عنوان کرد: همین اقدامات موجب کاهش شاخص پوسیدگی دندان در سال‌های گذشته شده است. 

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اجرای طرح وارنیش فلوراید تراپی در مدارس استان زنجان عنوان کرد: طی سال گذشته با اجرای این طرح 99 درصد دانش‌آموزان مقطع ابتدایی استان زنجان زیر پوشش وارنیش فلوراید تراپی قرار گرفته‌اند. 

تاراسی خاطر نشان کرد: دوره جدید وارنیش فلوراید تراپی در سال‌جاری از 15 مهرماه و با همکاری مربیان بهداشت در مدارس آغاز شده است. 

وی با اشاره به اینکه سال گذشته 3 هزار دانش‌آموز در شهر زنجان از خدمات دندانپزشکی را دریافت کردند، عنوان کرد: 20 هزار دانش‌آموز نیز در سایر مناطق این آموزش‌ها را دریافت کردند. 

معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان از ارائه خدمات ترمیم و دندانپزشکی برای دانش‌آموزان خبر داد و گفت: هم‌اکنون کلینیک سیار دندانپزشکی در مدرسه شهید مدرس آموزش و پرورش ناحیه 2 زنجان دایر شده، تا علاوه بر ارائه خدمات به دانش‌آموزان این مدرسه به دانش‌آموزان سایر نواحی هم خدمات ارائه می‌دهد. 

تاراسی با اشاره به اینکه خدمات آموزشی دیگر خدمات ارائه شده برای دانش‌آموزان است، گفت: ارائه مسواک، خمیر دندان و نخ دندان و برنامه‌های آموزشی برای دانش‌آموزان و اولیا از جمله این برنامه‌ها است. 

به اشتراک بگذارید :