15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۲۲ ۱۱:۴۶:۱۴
کد مطلب:  eBJTH0cB
اولین جلسه کارگروه کمیته پیشگیری از آسیب های اجتماعی در ایلام برگزار شد.

رونمایی از 3 کتاب راهنمای تدریس معلم در زمینه پیشگیری اولیه از اعتیاد و رفتارهای پرخطر با حضور مدیر کل آموزش وپرورش استان ایلام و پژوهشگراجتماعی

به گزارش اداره روابط عمومی واطلاع رسانی آموزش و پرورش استان ایلام،  مرضیه رئوفی رئیس اداره مراقبت وپیشگیری در برابر آسیب های اجتماعی آموزش وپرورش استان گفت : اولین جلسه کمیته پیشگیری از آسیب های اجتماعی دانش آموزان در سال تحصیلی 97-96 با موضوع تشریح برنامه های قابل اجرا در مدارس وخشونت نسبت به (خودکشی) در بین دانش آموزان با حضور مدیر کل  وسایر اعضاء در محل سالن جلسات اداره کل برگزار گردید.

در این جلسه سرکار خانم ملیحه اسلامی معاون تربیت بدنی وسلامت اداره کل دستور کار جلسه قرائت نمودند وخلاصه ای از برنامه ها وطرح های قابل اجرا در حوزه پیشگیری در سطح مدارس برای اعضاء تشریح کردند.

در ادامه بیرانوند  مدیر کل ورئیس جلسه ضمن خوش آمد گویی  وتبریک سال تحصیلی جدید به حاضرین در جلسه عنوان کردند: آموزش وپرورش با همه توان و با استفاده از تمامی امکانات و ظرفیت های موجود در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی دانش آموزان با قدرت بیش از پیش ادامه داده و این رسالت خطیر را به نحو شایسته به پایان خواهد رساند.

 مدیر کل آموزش وپرورش استان خاطر نشان کرد با توجه به اینکه با انبوهی ازآسیب ها مواجهه هستیم اما با توجه به نوع آسیب و درجه خطر پذیری آسیب ها، بایستی  در این راستا با برنامه پیش رفت ودر این میان آسیب خشونت به (خودکشی) که قبلا در میان زنان و افراد با سنین بالا شایع بود ولی هم اکنون مشاهده می شود که سال به سال به سنین پایین تر سرایت کرده که در این میان  قشر دانش آموزی را نشانه گرفته است، که در این راستا وظیفه ما وهمه دست اندر کاران امر است که با ارایه راهکارهای سازنده از این پدیده شوم جلوگیری نماییم. در ادامه هرکدام از اعضاء ضمن بحث وتبادل نظرنکته نظرات ارایه دادند ومصوباتی به تصویب رسید.

گفتنی است در پایان طی مراسمی از کتاب های راهنمای تدریس معلم در سه دوره ابتدایی، متوسطه اول ومتوسطه  دوم در راستای پیشگیری اولیه از اعتیاد و رفتارهای پرخطر در 1700 نسخه در آموزش و پرورش استان به چاپ رسیده بود رونمایی شد.

به اشتراک بگذارید :