21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۲۲ ۱۱:۲۰:۱۴
کد مطلب:  G3s2gGMo
مدیرکل آموزش و پرورش ایلام خبرداد:
اعزام اولین کاروان راهیان نور دانش آموزی به مناطق عملیاتی استان

مدیرکل آموزش و پرورش ایلام گفت: دانش آموزان در این سفرهای معنوی و پربار بیشترین و بهترین استفاده ها را برده و به نحو مطلوب با سختی ها و کمبودهای کشور و مناطق جنگی در آن زمان آشنا شوند و از نزدیک رشادت ها و ایثارگری جوانان هم سن و سال خود در آن ایام را لمس کنند

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان ایلام، علی بیرانوند روز شنبه در آیین افتتاح اردوهای راهیان نور دانش آموزی ایلام  که با حضور سردار حسنی فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان در محل دبیرستان خدیجه کبری شهر ایلام برگزار شد. اظهار کرد: در دنیای پرآشوب و جنگ کنونی کشور ایران و نسل جوان و نوجوان باید هم چون نسل های گذشته در برابر همه هجمه های فیزیکی و فرهنگی دشمنان آمادگی مقابله داشته باشند.

وی افزود: هر چند ملت ایران مردمی طالب و خواهان صلح و آرامش هستند اما درکتب درسی دانش آموزان مفاهیم و درس هایی با محتوای ایثار و شهادت و با هدف آمادگی روحی و رزمی نسل جدید برای مقابله با هرگونه تهاجم و دست یازی به این سرزمین تدوین شده است.

وی ابراز امیدواری کرد: دانش آموزان در این سفرهای معنوی و پربار بیشترین و بهترین استفاده ها را برده و به نحو مطلوب با سختی ها و کمبودهای کشور و مناطق جنگی در آن زمان آشنا شوند و از نزدیک رشادت ها و ایثارگری جوانان هم سن و سال خود در آن ایام را لمس کنند.

وی گفت: دانش آموزان باید روحیه بسیجی خود را با الگوگیری از شهدای جنگ تحمیلی تقویت کرده و در همه عرصه های علمی، فرهنگی، مذهبی، مقابله با دشمنان و ... بسیجی وار گام بردارند و هر لحظه آماده دفاع از سرزمنشان باشند

بیرانوند در بخش دیگری از بیانات خود به سخنان رییس جمهور منفور آمریکا   اشاره کرد و گفت:  هدف از موضع گیری خصمانه ترامپ فاصله انداختن بین مسئولین نظام و مردم و تضعیف سپاه پاسدران می باشد غافل از اینکه مردم ایران نه تنها انسجام خود را از دست نمی دهند بلکه با اتحاد و همدلی  و حفظ روحیه ی ایثارگری در برابر تمامی توطئه های دشمنان هوشیار تر از گذشته عمل خواهند کرد.

در ادامه سردار  سید صادق حسینی فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان  اظهار نمود: مسئولان آمریکا با بیان سخنانی واهی چون تروریست خواندن ایران و سپاه پاسداران سعی در تضعیف قدرت و روحیه نظام و مردم دارند در حالی که مردم، مسئولان، نیروهای مسلح با همدلی و همبستگی و با اطاعت از منویات و فرامین هوشمندانه رهبری خدعه های دشمنان را خنثی می کند.

وی تاکید کرد: ایران اسلامی، خود با تقدیم 17 هزار شهید بیگناه حوادث تروریستی یکی از کشورهای قربانی تروریست است در حالیکه آمریکا و حامیانش با آموزش و حمایت های مالی، نظامی و تسلیحاتی محلی برای تربیت و رشد تروریست هایی چون داعش شده اند.

سردار حسینی در ادامه با اشاره به موضوع اردوهای راهیان نور گفت: دفاع مقدس برگرفته از فرهنگ عاشورا و مبارزه با استکبار بود که باید توسط نسل های کنونی سینه به سینه برای آیندگان نقل شود چرا که جنگ تحمیلی یک سند افتخار از رشادت های رزمندگان ایرانی در برابر متجاوزان بود.

به اشتراک بگذارید :