22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۲۲ ۰۸:۵۴:۱۹
کد مطلب:  LaBLi890
در بهارستان صورت گرفت؛
جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی شهرستان بهارستان برگزار شد

جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی بهارستان با حضورمعاون فرماندار بهارستان، معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ، مدیران آموزش و پرورش نواحی یک و دو بهارستان و اعضاء این شوراء در سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل شد.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش شهرستان های استان تهران به نقل از ناحیه یک بهارستان اعلامی  معاون فرماندار بهارستان تشكيل شوراي مذكور را در راستاي اجراي برنامه عملي و پيگيري سياستها و مصوبات شوراي پشتيباني استان در زمينه سواد آموزي دانست و افزود: ما مسئوليت مستقيم در اجراي برنامه ريشه كني بي سوادي در سطح شهرستان داریم.

 

وی با اشاره به  اهمیت کسب تحصیل و سواد آموزی از دیدگاه قرآن و ائمه مطالبی تاکید کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی در ریشه کن کردن بی سوادی عزمی بسیار جدی دارد.

 

 وي با اشاره به فعاليتهاي چند دهه نهضت سواد آموزي در كشور از اينكه هنوز افرادي به عنوان بي سواد و حتي كم سواد در شهرستان بهارستان وجود دارند ابراز تاسف كرد و ادامه داد :عليرغم اين كه در شاخص هاي سواد آموزي وضعيت شهرستان نسبت به ميانگين بي سوادي استان بنا به برخي آمار بهبود نشان مي دهد اما وجود حتي يك نفر بي سواد شايسته شهرستان و مردم با فرهنگ و فرهنگ دوست بهارستان نيست.

 

 رئیس شورای پشتیبانی سواد آموزی شهرستان ضمن تاكيد بر اهميت فرهنگ سازي براي افزايش سطح سواد در روستاها از بخشداران و مدیران آموزش وپرورش شهرستان خواست تا در اسرع وقت با توجه به اهميت موضوع ،آمار واقعي و به روز بي سوادان و علل وجود افراد بي سوادی در سطح شهر و روستاها را ارائه نمايند .

 در ادامه لطفی مدیرآموزش وپرورش ناحیه یک بهارستان ،  ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های سوادآموزی در شهرستان، از خانواده ها خواست در معرفي افراد بازمانده از تحصيل تعلل ننمايند.

 

 

به اشتراک بگذارید :