14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۲۰ ۱۱:۱۶:۱۲
کد مطلب:  pwVC30AV
با حضور اعضاء:
هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش منطقه افشار برگزار گردید

با حضور اعضاء، هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش منطقه افشار برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان به نقل ازافشار،با حضور اعضاء، هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش منطقه افشار برگزار گردید.

در ابتدای جلسه سید مجتبی حسینی دبیر شورای آموزش و پرورش منطقه  از نهادها و ادارات مشارکت کننده در بازگشایی مدارس تقدیر نمود و اظهار داشت :با همدلی و همکاری این عزیزان توانستیم شروع پرنشاط و بدون مشکل برای دانش آموزان فراهم نماییم.

وی در خصوص کارگروه استقبال از مهر ، برنامه های هفته دفاع مقدس ، جشن شکوفه ها ، زنگ مهر و مقاومت ، ایام سوگواری محرم و چهارمین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه ای توضیحاتی را ارائه کرد.

رییس آموزش وپرورش منطقه افشاربا بیان مشکل فضای فیزیکی بعضی از مدارس، خواستار مساعدت مسئولین و همفکری اعضای شورای آموزش و پرورش در این زمینه شد.

در ادامه سید اسحاق موسوی امام جمعه شهر گرماب نیز ضمن تقدیر و تشکر از زحمات آموزش و پرورش منطقه در بازگشایی مطلوب مدارس ،خدمت در مناطق محروم را نوعی دلسوزی و دارای اجر معنوی دانست و به جایگاه و نقش معلمان در تربیت نسلی سالم ، متعهد و کمال یافته اشاره کرد .

موسوی از معلمان خواست در کمال تواضع ، فروتنی و علاقه ،آموزش های لازم را به دانش آموزان انتقال داده تا شاهدرشد و تربیت صحیح فرزندان راباشیم .

 سپس حمداله محمدی معاون آموزشی منطقه افشار گزارشی از روند بازگشایی مدارس ارائه و به آمار دانش آموزان، نقل و انتقالات ، کلاسهای آموزشی ، آموزگاران ، دبیران و عوامل اجرایی مدارس ارائه و از توجه ویژه به شاخص های آموزشی در سال تحصیلی جدید خبرداد و خواستار همکاری و همراهی ادارت و نهاد ها در جذب پوشش تحصیلی شد .

تقی توحید لو کارشناس امور حقوقی اداره نیز از روند اقدامات افزایش فضای فیزیکی دبیرستان عفت گرماب توضیحاتی ارائه و پس اخذ نظرات اعضا مواردی هم جهت پیگیری و اقدام  به تصویب رسید .

 در پایان جلسه آقای بیت اله احمدی نژاد بخشدار و رئیس شورای آموزش و پرورش ضمن تسلیت ایام محرم و تبریک روز روستا ، به برنامه ریزی درست برای افزایش میانگین نمرات وتوجه به امر آموزش و دروس هدف اشاره و از اقدامات آموزش و پرورش در بازگشایی مدارس تشکر کرد .

بخشدار منطقه توجه به آسیب های اجتماعی و فضای مجازی را داری اهمیت دانست و از آموزش و پرورش خواست امسال نیز همانند سال گذشته ضمن تشکیل کارگاه و جلسات برای دانش آموزان و اولیای آنها ، توجه ویژه‌ای به پیشگیری از آسیب های اجتماعی و اعتیاد داشته باشند و آموزش‌های لازم درخصوص مهارتهای زندگی ، اعتماد بنفس ، خلاقیت ، به دانش آموزان داده شود.

احمدی نژاد علت یابی و پیگیری موضوع ترک تحصیل در برخی از مدارس را خواستار شد و در خصوص ضرورت تبیین شعار سال 96  و پیگیری مشارکت دانش آموزان در  هجدهمین دوره مسابقات پرسش مهر ریاست محترم جمهوری مطالبی را بیان داشت.

به اشتراک بگذارید :