14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۹ ۱۳:۲۰:۰۰
کد مطلب:  KRn7G7gN
رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک زنجان درجشن عاطفه ها:
جشن عاطفه‌ها تمرین از خود گذشتگی، ایثار و احساس همدردی است

رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک زنجان درجشن عاطفه ها درآموزشگاه شاهد اطهرگفت: جشن عاطفه‌ها تمرین از خود گذشتگی، ایثار، گذشت از مال، احساس همدردی، کمک به افراد هنموع و دستگیری از آنها و احساس تکلیف در جامعه است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان،مجید دویرانی پیش از ظهر امروز در مراسم نمادین جشن عاطفه‌ها درآموزشگاه شاهد اطهر،ضمن تبریک به مناسبت بازگشایی مدارس اظهار کرد: در دین مبین اسلام بحث کمک به نیازمندان و همچنین دستگیری از همنوع بسیار مورد تأکید بوده و خود ائمه معصومان (ع) نیز به این امر اهتمام می‌ورزیدند.

وی با اشاره به اینکه جشن عاطفه‌ها نیز فرصتی برای پیروی از راه و روش ائمه معصومان (ع) در دستگیری از نیازمندان و کمک به آنها است، گفت: این جشن هر ساله همزمان با بازگشایی مدارس برگزار می‌شود.

رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک زنجان  با بیان اینکه جشن عاطفه‌ها با محوریت مدارس و در راستای کمک به دانش‎آموزان نیازمند برگزار می‌شود، تصریح کرد: جشن عاطفه‌ها حس انسان دوستی دانش‌آموزان را تقویت می‌کند.

دویرانی با بیان اینکه از اهداف دیگر برگزاری جشن عاطفه‌ها تربیت عاطفی، ایجاد حس نیکوکاری و نوع دوستی دانش‌آموزان است، گفت: جشن عاطفه‌ها تمرین از خود گذشتگی، ایثار، گذشت از مال، احساس همدردی، کمک به افراد هنموع و دستگیری از آنها و احساس تکلیف در جامعه است.

وی جشن نیکوکاری را فرصتی مغتنم برای تقسیم شادی‌ها با افراد نیازمند و مستحق در جامعه اعلام کرد و گفت:در واقع جشن عاطفه‌ها، نمادی برای توسعه فرهنگ احسان و نیکوکاری در جامعه است.

رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک زنجان با اشاره به برنامه‌ریزی برای توزیع به موقع کمک‌های مردمی در بین دانش‌آموزان است، گفت:  کمک‌های مردمی در راستای تأمین نیازهای مددجویان دانش‌آموزان نیازمند جمع‌آوری می‌شود تا هیچ دانش‌آموزی به دلیل مشکلات مالی، مجبور به ترک تحصیل نشود.

به اشتراک بگذارید :