2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۹ ۱۱:۴۴:۴۹
کد مطلب:  GHSPsbKi
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
نیروی انسانی مهمترین سرمایه جوامع امروزی است

کمیته پیشگیری از آسیب های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با حضور مدیر مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، شورای معاونین و دیگر اعضا در سالن شورای 1 اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزارشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران،عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، با اشاره به اینکه یکی از بزرگترین آفت های نیروی انسانی آسیب های اجتماعی است ،تاکید کرد:باید با هوشیاری کامل در برابر آفت های این بوستان بزرگ انسانی ، به گونه ای عمل کرد که به بحران اجتماعی تبدیل نشود .

وی با اشاره به اینکه آسیب های اجتماعی بخش زیادی از انرژی را هدر می دهد ، تصریح کرد: عدم مهندسی فرهنگی سبب بروز تقابل فرهنگی و انتقال آسیب ها از فرهنگی به فرهنگ دیگر می شود.

فولادوند ترویج فرهنگ پیشگیری و توانمند سازی دانش آموزان ، والدین و کارکنان به منظور خودمراقبتی در برابر آسیب های اجتماعی را ضروری دانسته و تاکید کرد: کنترل و کاهش عوامل مخاطره آمیز و تهدید کننده دانش آموزان در زمینه آسیب های اجتماعی باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، ادامه داد: شاداب سازی محیط مدارس  و توجه ویژه به ورزش دانش آموزی نقش ارزنده ای در کاهش آسیب های اجتماعی خواهد داشت.

فولادوند با تاکید بر اینکه نبود مهارت مقابله و نداشتن مهارت ایجاد ارتباط در دانش آموزان از علل اصلی بروز آسیب های اجتماعی است ، خاطرنشان کرد| : غیر از پیشگیری ، در مقابله با آسیب های اجتماعی باید تجهیز شد و راهکارهای درست ارائه داد.

به اشتراک بگذارید :