14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۹ ۰۸:۲۷:۴۱
کد مطلب:  zyeHFPTM
جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان :
دانش آموزان باید مراقب دامهای فضای مجازی باشند

جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان درمراسم قرائت پیام مهرکه به مناسبت هفته نیروی انتظامی در دبیرستان شهید بهشتی دوره اول برگزار شد، گفت : شعار سال نیروی انتظامی؛ پلیس برای امنیت و امنیت برای همه می باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان به نقل از ناحیه یک،جعفر کردلو جانشین فرماندهی نیروی انتظامی استان زنجان که به مناسبت هفته نیروی انتظامی در دبیرستان تیزهوشان ناحیه یک سخن می گفت؛اظهارداشت:برای استفاده از گوشی های هوشمند و اندرویدی دانش آموزان باید قوانین منطقی برای خود وضع کنند.

وی تصریح کرد:دانش آموزان در زندگی شخصی خود برای سرگرمی نباید بیشتراز حد معقول زمان خود را صرف فضای مجازی نمایند ؛که در این صورت از برنامه ها و درس ومشق خواهند ماند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان ادامه داد: شعار سال ما پلیس برای امنیت و امنیت برای همه می باشد. وی افزود: هر کس به عنوان شهروند در بحث پیشگیری می تواند نقش اساسی ایفا کند.

 کردلو خطاب به دانش آموزان گفت: اگر در استفاده از فضای مجازی افراط کنید ضرر خواهید کرد قطعاً عطشی درفضای مجازی وجود دارد که وسوسه انگیز است و باید مراقب بود.  

این مقام مسئول در ادامه به دانش آموزان گفت: ممکن است شما در فضای مجازی لایک و فالوور بیش از حدی داشته باشید واین فضا ی به ظاهر جذاب شما را فریب دهد؛ ولی باید مراقب باشید که خطراتی نیز در کمین شما می باشد و شماباید مراقب اشخاص سود جو و هکرهای فضای مجازی باشید که گرفتار دام های این اشخاص نشوید.

کردلو در ادامه تصریح کرد دانش آموزان باید به مهارت های زندگی مجهز باشند و قدرت نه گفتن را داشته باشند.

وی گفت:ما در فضای مجازی و بیرون از آن  نباید به افرادی که نمی شناسیم اعتماد کنیم .

وی در پایان تصریح کرد : در هفته نیروی انتظامی و طول سال تحصیلی با آموزش و پرورش تعامل تنگاتنگی در زمینه آموزش مهارتهای مبارزه با آسیب های اجتماعی، فضای مجازی ، مبارزه بااعتیاد و مسائل مبتلا به خواهیم داشت.

به اشتراک بگذارید :