15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۹ ۰۸:۰۴:۱۹
کد مطلب:  QXQ2xcPT
در راستای ارتقاء آموزش قرآن در مقطع ابتدایی صورت پذیرفت.
برگزاری جشن آغاز رسمی قرآن آموزی ویژه دانش آموزان پایه اول ابتدایی در شهرستان بدره

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بدره گفت: در بحث یادگیری قرآن انتظار می رود اولیا دانش آموزان همگام با آموزگار کلاس اول و با صبوری و حوصله فرزندانشان را به یادگیری قرآن تشویق و ترغیب نمایند.

به گزارش  اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بدره ، در راستای ارتقاء آموزش قرآن و همچنین ایجاد خاطره ای ماندگار در روح و ذهن دانش آموزان پایه اول ابتدایی جشن آغاز رسمی قرآن آموزی در مدارس ابتدایی شهرستان بدره  برگزار شد. مراسم نمادین این جشن با حضور روحانیت معزز شهرستان، مدیر آموزش و پرورش و دیگر مسئولین شهرستان بدره در دبستان نرگس این شهرستان  برگزار گردید.

در این مراسم حیدربیگی مدیر آموزش و پرورش شهرستان بدره ضمن تشکر از حضور مسئولین در این جشن و تسلیت ماه  محرم بیان داشت: جشن قرآن با هدف  آشنایی و انس دانش آموزان با قرآن و ایجاد خاطره شیرین از آغاز آموزش رسمی قرآن برای دانش آموزان پایه اول برگزار می گردد و امیدواریم که این روز به عنوان یک روز ماندگار در اذهان دانش آموزان باقی بماند.

وی همراهی و همکاری اولیای دانش آموزان در برنامه های تربیتی و قرآنی را ضروری دانست و بیان داشت اولیا دانش آموزان باید همراه و همگام با اولیا مدرسه باشند تا در آینده افرادی شایسته را تحویل جامعه دهیم.

حیدربیگی در ادامه اظهار نمود: در بحث یادگیری قرآن انتظار می رود اولیا دانش آموزان همگام با آموزگار کلاس اول و با صبوری و حوصله فرزندانشان را به یادگیری قرآن تشویق و ترغیب نمایند.

    در ادامه ی حجت الاسلام والمسلمین عبدی مسئول تبلیغات اسلامی شهرستان بدره و نماینده ی امام جمعه در شهرستان، ضمن تشکر از برگزارکنندگان این مراسم، برگزاری محافل قرآنی و جشن هایی در راستای ترویج فرهنگ قرآن را برای دانش آموزان بسیار مفید دانست و اظهار داشت برای تربیت مطلوب دانش آموزان سه عنصر نقش مهم و اساسی دارند، خانواده، مدرسه و محیط زندگی که  دانش آموز در آن زندگی می کند این سه عنصر باید در کنار هم زمینه رشد و شکوفایی استعداد های دانش آموزان را به ویژه در فعالیت های تربیتی و قرآنی فراهم  نمایند.

گفتنی است جشن آغاز یادگیری قرآن پایه اول از مورخه 15 تا 30 مهرماه در سطح کلیه مدارس ابتدایی شهرستان برگزار خواهد شد و نوآموزان پایه اول ابتدایی به طور رسمی آغاز یادگیری قرآن را شروع خواهند نمود.

به اشتراک بگذارید :