14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۸ ۱۱:۲۰:۰۰
کد مطلب:  4xhST0UZ
معاون خبر صدا وسیمای استان در کمیته ی پیشگیری از آسیب های اجتماعی:
لزوم مقابله با آسیب‌های فضای مجازی از طریق تولید محتوای ایرانی و اسلامی

پرویزغیاثی معاون خبر صدا وسیمای استان دراولین جلسه ی کمیته ی پیشگیری از آسیب های اجتماعی وسوء مصرف مواددر سالن غدیر اداره کل آموزش وپرورش استان زنجان گفت: زبان فضای مجازی کوتاه،صریح و غیر قابل کنترل است وبه همین خاطر بایدبا تولید محتوا بر اساس زندگی ایرانی و اسلامی با انواع تهدیدات دراین فضا مقابله نمود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان،اولین جلسه ی کمیته ی پیشگیری از آسیب های اجتماعی وسوء مصرف مواد درسال تحصیلی97-96 وآیین رونمایی از کتاب های تازه تالیف پیشگیری اولیه از اعتیاد و رفتارهای پرخطر،با حضور مدیر کل آموزش وپرورش،رییس پلیس فتا ،معاون خبر صدا و سیمای استان  وسایر مدعوین،در سالن غدیر اداره کل آموزش وپرورش استان برگزار شد.

پرویزغیاثی دراین جلسه اظهار داشت:درخصوص کنترل تهدیدات فضای مجازی وتولید محتوا ی مناسب تاخیر داشته ایم.

وی افزود:نباید مقاومت در مقابل فضای مجازی صورت گیرد و باید این فضا را قبول کنیم و در تولید محتوا بیشتر فعالیت کنیم.

معاون خبر مرکز صدا و سیمای استان زنجان تاکید نمود:حق انتشار یکی از موضوعات مهمی است که  در فضای مجازی رونق گرفته است وباید این حق را به  خانواده ها شناساند و خطرات آن را یادآوری نمود.

این مقام مسئول گفت:بایدبه فضای مجازی با آگاهی تمام از جوانب مختلف آن و شناسایی فرصت ها و تهدیدات موجود اعتماد داشته باشیم وبدانیم که فضای مجازی برای تخریب نیامده است ولی منجر به تغییر رفتار می گرددو وباید این فرآیند را مدیریت نمود.

غیاثی تصریح کرد:اگر به این مقوله اعتقاد نداشته باشیم نمی توانیم با آن مقابله کنیم وباید حد مشخصی برای استفاده کودکان از فضای مجازی مشخص کنیم .

وی متذکر شد:هم اکنون درتولید محتوا باید فعالیت کنیم و آموزش وپرورش باید دراین امر بیشتر متمرکز شود.

معاون خبر مرکز اشراق استان اظهار داشت:زبان فضای مجازی متفاوت است و باید قبل از مقابله خودمان آگاهی لازم را روی آن داشته باشیم و آموزش ببینیم.

وی تاکید نمود:زبان فضای مجازی کوتاه،صریح و غیر قابل کنترل است وبه همین خاطر بایدبا تولید محتوا بر اساس زندگی ایرانی و اسلامی با انواع تهدیدات دراین فضا مقابله نمود.

غیاثی در پایان یادآور شد:پنهان کاری بزرگترین آسیب در این حوزه است و باید ورود این قضیه را در خانواده ها و جامعه پذیرفت و راهکار مناسبی برای آن پیدا و از شایعه ها دوری کرد.

 

به اشتراک بگذارید :