14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۸ ۱۰:۴۴:۳۴
کد مطلب:  doU7gfcE
معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش استان:
رتبه دوم کشوری در ارتقاء میانگین نمرات نهایی نتیجه زحمات فرهنگیان وحمایت های بنیاد علوی بود

محمود شهبازی معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش استان جلسه مشترک مسئولین آموزش و پرورش ،فنی و حرفه ای و بنیاد علوی گفت:رتبه دوم کشوری در ارتقاء میانگین نمرات نهایی نتیجه زحمات فرهنگیان وحمایت های بنیاد علوی بود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان زنجان، جلسه مشترک مسئولین آموزش و پرورش ،فنی و حرفه ای و بنیاد علوی در خصوص  برگزاری دوره های مهارت آموزی  دانش آموزان مدارس شبانه روزی مناطق محروم برگزار شد.

محمود شهبازی معاون آموزش متوسطه اداره کل در ابتدای جلسه با بیان این که در مناطق برخوردار استان مدارس کنکور از محل کسر ساعت موظف همکاران ایجاد شده و در مناطقی که امکان تشکیل مدارس کنکور وجود نداشت،با همکاری بنیاد علوی اقدامات موثر و مفیدی در جهت ارتقای شاخص های آموزشی و آمادگی امتحانات نهایی و قبولی در رشته های مطلوب و برتر دانشگاهی از جمله توزیع کتاب های کمک آموزشی و برگزاری آزمون های پیشرفت تحصیلی در دو سال اخیر انجام شده است.

این مقام مسئول با بیان این که در برخی از مناطق محروم استان دانش آموزانی وجود داشت که حتی یک بار هم تجربه تست زنی رسمی را نداشت که با اقدامات معاونت آموزش متوسطه اداره کل و با همکاری بنیاد علوی  آزمون های کاملا رایگان و مشابه کنکور سراسری در 10 منطقه محروم و کمتر توسعه یافته از 14 منطقه آموزش و پرورش استان در دوسال اخیر برگزار شد که نتیجه آن کسب رتبه های برتر و تک رقمی در آزمون های سراسری و قبولی در رشته های مطلوب و برتر دانشگاهی می باشد.

وی  همچنین ،مهمترین شاخص آموزشی در سال جاری را ارتقای 2.41نمره ای میانگین نمرات نهایی سال سوم دبیرستان و کسب رتبه دوم کشوری عنوان نمود و افزود: بخشی از این موفقیت ها مربوط به کمک های بنیاد علوی می باشد.

شهبازی معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش از کسب رتبه اول کشوری  در درصد قبولی دروس خبر داده وگفت: امیدواریم در سال تحصیلی جاری نیز بتوانیم به اهداف بهتر و مطلوب تری دست یابیم.

این مقام مسئول  در ادامه سخنان خود گفت: تهیه وتوزیع و نصب نرم افزار آزمون یار و توزیع مجلات رشد نیز از دیگر اقدامات بنیادعلوی در مناطق محروم استان بوده است.

شهبازی افزود، در هماهنگی جدید با بنیاد علوی در سال جاری این معاونت اقدام به آموزش یک مهارت برای دانش آموزان 2 مدرسه شبانه روزی شهرستان های ماهنشان و خدابنده نموده است که این دوره ها در چند روز اخیر با همکاری بنیادعلوی و اداره کل فنی و حرفه ای استان اجرا خواهد شد.

در ادامه جلسه انصاری مدیرکل فنی و حرفه ای استان زنجان ضمن تقدیر از کمک های بنیاد علوی در ارتقای شاخص های آموزشی ، مهارت گرایی را بهتر از مدرک گرایی دانست.

این مقام مسئول گفت  در استان زنجان 8 مرکز فنی و حرفه ای فعال وجود دارد و آمادگی کامل برای همکاری با اجرای دوره های مهارت آموزی برای دانش آموزان بالاخص دانش آموزان مناطق محروم دارد.

مدیر کل مرکز فنی وحرفه ای استان با اشاره به این که استان زنجان مشکل اشتغال نداشته بلکه مشکل اصلی عدم کسب مهارت های لازم است  گفت: باید تمام هدایت ها بجای عرضه گرایی، تقاضا محوری باشد.

علی خزایی دبیر ارتقای علمی مناطق محروم  بنیادعلوی با بیان این که بنیادعلوی خدمات و اقدامات خود را با تدابیر ابلاغی مقام معظم رهبری  در مناطق محروم کشور ادامه می دهد،افزود: استان زنجان جزو استان های فعال در زمینه همکاری با طرح های بنیادعلوی می باشد.

وی طرح هایی همچون توزیع سبدکالا برای مادران باردار، مدرسه سازی، توزیع پوشاک و توزیع کتاب های کمک آموزشی برای دانش آموزان مناطق محروم و کمتر توسعه یافته را از مهمترین خدمات بنیادعلوی بیان نمود.

به اشتراک بگذارید :