14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۶ ۱۲:۱۲:۴۸
کد مطلب:  0aXw4ZUy
مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان:
برنامه‎های هفته کودک در دو سطح در زنجان اجرا می‎شود

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان گفت: برنامه‎های مورد نظر برای هفته کودک در دو سطح و با محوریت آموزه‎های عاشورایی در استان زنجان برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان در جلسه جمع بندی برنامههای هفته ملی کودک در سالن امام علی استانداری زنجان، اظهار کرد: برنامههای متنوع، جذاب و آموزنده هفته ملی کودک از 15 تا 21 مهرماه در دوسطح دراستان زنجان اجرا خواهد شد که شامل اجرای برنامه برای کودکان و اجرای برنامه درباره کودکان می شود.

وی با اشاره به اینکه «هر کودک نشانی خداست» شعار روز جهانی کودک در سالجاری است، تصریح کرد: کودک، زیر چتر ایمان، عنوان نخستین روز از هفته کودک، کودک، در پناه خانواده، عنوان دومین روز از این هفته، کودک محیط زیست و میراث فرهنگی، عنوان سومین روز و کودک، سلامت و ایمنی عنوان چهارمین روز از هفته ملی کودک انتخاب شده است.

محمد نقی صالحی اضافه کرد: کودک و فناوریهای نوین، عنوان پنجمین روز از هفته کودک، کتاب و محصولات فرهنگی، عنوان ششمین روز از هفته و کودک مفهوم کودکی عنوان هفتمین روز از هفته کودک اعلام شده است. 

این مقام مسئول ابراز داشت: همه برنامه‌ها با محوریت آموزههای عاشورایی و نیازها و خواسته‌های کودکان امروز برگزار خواهد شد و برنامهها در این هفته شامل برنامههای فرهنگی، هنری، ادبی و علمی همچون برگزاری نمایشگاههای کتاب وآثار کودکان و مربیان، برگزاری محافل قصه گویی و ادبی، عضویت رایگان کودکان در مراکز فرهنگی و هنری و کتابخانه های عمومی، بازدید رایگان از موزه‌ها و آثار تاریخی، راه‌اندازی کتابخانه درون مدرسه‌ای در یکی از مناطق محروم و کم برخوردار، دیدار با مسئولین استانی، هنرمندان و نویسندگان و برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری و ورزشی برای کودکان استان خواهد بود.

صالحی ضمن تشکر از همکاری و تعامل سازنده‌ی همه دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط با کودکان در استان در راستای اجرای هرچه بهتر برنامه‌های هفته ملی کودک اظهار داشت: در شرایط کنونی کودکان به دلیل وجود ابزارهایی همچون اینترنت، ماهواره، موبایل، تلویزیون، کامپیوتر و دسترسی بی حد و مرز به محصولات شبکه های اجتماعی در فضای مجازی در معرض آسیب های جدی و تهدید قرار دارند و ضریب آسیب پذیریشان نسبت به قبل افزایش فزاینده‌ای یافته است از جمله‌ی این آسیب‌ها، کودکان دارند از خانواده‌ها جدا می‌شوند و همینطور از بازی‌های کودکانه فاصله می‌گیرند وبه لحاظ جسمی و روحی آسیب می بینند. لذا لازم و ضروری است که همه دست‌اندرکاران و متولیان و مربیان و خانواده‌ها به کنترل و مراقبت و آموزش کودکان توجه ویژه‌ای داشته باشند. چرا که چگونگی تربیت و پرورش کودکان، آینده و سلامت جامعه را تعیین خواهد کرد.

 

 

به اشتراک بگذارید :