20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۶ ۱۲:۰۵:۰۰
کد مطلب:  BV1aaDGT
با رویکرد تشریح سیاستهای کلی دستگاه تعلیم و تربیت استان؛
سیمنار چگونگی عملیاتی کردن شعار مدرسه کانون آموختن خلاق وزیستن با اخلاق در خواجه برگزار شد

با رویکرد تشریح سیاستهای کلی مدیر دستگاه تعلیم و تربیت استان در سال جدید تحصیلی سیمنار یک روزه چگونگی عملیاتی کردن شعار« مدرسه کانون آموختن خلاق وزیستن با اخلاق» روز گذشته باحضور نماینده مردم اهر وهریس در مجلس شورای اسلامی،و جمعی از مسئولین استانی وشهرستان در خواجه برگزارگردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجانشرق، عبدالهی دراین سیمنار گفت: جایگاه آموزش وپرورش در بین سازمانها ونهادها بسیار پر اهمیت است و این مجموعه تعیین کننده نباید با سایر نهادها مقایسه شود.

  نماینده مردم اهر وهریس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نیروهای انسانی که به این مجموعه وارد می شوند  باید از صلاحیت علمی وشایستگی لازم برخوردار باشند ، چرا که اگر افراد فاقد صلاحیت علمی به این  مجموعه وارد شوند یک سم مهلک برای جامعه خواهندشد وخسارتهای ناشی از آن  جبران ناپذیر است .

 درابتدای مراسم رئیس آموزش وپرورش خواجه گفت: به ساحت معلمی نباید به دیده شغل نگریست بلکه باید با عشق وسوزدراین وادی قدم گذاشت.

عباس ایمان نژاد در ادامه در ارتباط با خلاق بودن در مدرسه بیان کرد: بین خلاقیت ،نوآوری  وتوسعه یک ارتباط مستقیم وجود دارد. درواقع توسعه از رهگذر اندیشه های پویا  وخلاق میگذرد و توسعه باید با محوریت اخلاق وکرامات انسانی باشد.

 وی افزود: خلاقیت یعنی آفرینش ، نوآوری وبدعت  و یک فرایند ذهنی است که منجر به حل مسئله  ،ایده های نو  ومفهوم سازی می شود.

 رئیس آموزش و پرورش منطقه خواجه همچنین اظهار کرد:  ویژگی های جامعه خلاق در سه چیز خلاصه می شود:1-سیال بودن 2-انعطاف بودن3-اصالت ونوبودن .

 دربخش پایانی این مراسم  از معلمان نمونه وفرهیخته منطقه با اهدای لوح سپاس هدایایی تجلیل بعمل آمد.

به اشتراک بگذارید :