28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۶ ۰۹:۴۸:۵۶
کد مطلب:  1xUMhmED
بطحايي در جلسه با رئیس بنیاد ملی نخبگان:
آموزش ‌و پرورش فقط با اتکا به منابع دولتی به سرانجام خوشی نخواهد رسید

وزیر آموزش‌وپرورش درجلسه مشترک با رئیس بنیاد ملی نخبگان گفت: آموزش‌وپرورش فقط با اتکا به منابع دولتی به سرانجام خوشی نخواهد رسید. مشارکت بخش غیردولتی و خرید خدمات از روش‌های جدید و جایگزین است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، نشست مشترک وزیر و مسئولین آموزش ‌و پرورش با سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان و هیئت همراه در سالن کنفرانس دفتر وزیرآموزش ‌و پرورش و با نگاه به شعار رئیس جمهور مبنی بر مهارت افزایی و کاربردی کردن دروس برگزار شد.

 

سید محمد بطحائی وزیرآموزش‌وپرورش در ابتدای این نشست با تأکید بر آموزش‌های کاربردی گفت: یکی از راه‌های انطباق آموزش‌وپرورش با مشکلات و نیازهای جامعه تقویت پژوهش سراها است.

 

وی افزود: از حدود 700 پژوهش سرای آموزش‌وپرورش 70 پژوهش سرا مهارت‌های زیست‌فناوری، نانو و موضوعات روز دنیا را آموزش می‌دهند و روی آن‌ها تمرکز دارند.

 

سورنا ستاری رئیس بنیاد ملی نخبگان با تأکید بر لزوم اجرایی شدن طرح شهاب (طرحی که درآن تنها دانش آموزان درسخوان نخبه محسوب نمی‌شوند بلکه دانش‌آموزی است که توانایی برجسته‌ای در حوزه‌های مختلف استعدادی از خود بروز دهد و از خلاقیت و پشتکار نیز بهره‌مند باشد) گفت: یکی از اصلی‌ترین طرح‌های بنیاد ملی نخبگان طرح شهاب است که امسال یک‌میلیون و نهصد هزار نفر تحت پوشش این طرح قرار می‌گیرند که نسبت به سال گذشته دو برابر می‌شود.

 

ستاری با اشاره به اینکه کارآفرینی، خلاقیت، زیست‌فناوری و نانو اولویت‌های بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از اعلام آمادگی کامل برای حمایت از توسعه و فعالیت طرح شهاب در آموزش‌وپرورش خبر داد.

 

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در این نشست اعلام کرد که در سال تحصیلی جاری به بخش دانش‌آموزی نگاه بسیار ویژه‌ای خواهیم داشت.

 

 وزیرآموزش‌وپرورش ضمن تشکر از نگاه مثبت معاونت علمی و فناوری گفت: ریشه رشد و توسعه استارت‌آپ‌ها در آموزش‌ و پرورش است و حتماً برای کارآفرینی نگاه بسیار ویژه‌ای به استارت‌آپ ها خواهیم داشت.

 

وزیرآموزش‌وپرورش در انتهای این نشست گفت: آموزش‌وپرورش فقط با اتکا به منابع دولتی به سرانجام خوشی نخواهد رسید. مشارکت بخش غیردولتی و خرید خدمات از روش‌های جدید و جایگزین است.

 

بطحائی ضمن اشاره به اینکه در همکاری بین آموزش‌وپرورش و بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توسعه کارآفرینی و خلاقیت مورد تأکید است، گفت: ما به دنبال ساخت پودمان‌های کوتاه و مختصر هستیم. که در زمان کوتاه مهارت‌های کوچک را بتوان منتقل کرد. بخشی از فضای مدارس ما آزاد و رها است که می‌تواند در زمان‌های خالی برای مهارت آموزش دانش ْآموزان و معلمان استفاده شود.

 

در پایان جلسه مقرر شد کارگروهی در زمان مشخص با حضور نمایندگان هر دو طرف، موانع و مشکلات را برای توسعه مهارت‌های نوین، کارآفرینی و خلاقیت شناسایی و با آماده کردن زیرساخت‌های موردنیاز برنامه‌های این حوزه را با محوریت استلزاماتی برای تسریع در برنامه شهاب و هم افزائی بیشتر میان دو دستگاه پیگیری کنند.

 

گزارش تصويري جلسه وزيرآموزش و پرورش با سورنا ستاري

به اشتراک بگذارید :