0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۶ ۰۹:۴۶:۳۴
کد مطلب:  bW5V278c
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور:
60 دوره آموزش تخصصی ضمن خدمت برای معلمان مدارس استثنایی برگزار می شود

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: به منظور توانمندسازی نیروهای شاغل در مدارس استثنایی و به روز بودن این نیروها، 60 دوره آموزش تخصصی ضمن خدمت برای معلمان در سال 96 در نظر گرفته شده است.

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از ايرنا، مجید قدمی اظهارکرد:سهمیه استان ها برای حضور در این دوره ها تعیین شده است و اکنون بخشی از نیروهای انسانی آموزش و پرورش استثنایی از طریق دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان و مابقی آن با جذب لیسانس آزاد تأمین می شود؛ از این رو برای ارتقای اطلاعات تخصصی این افراد در حوزه های کارورزی، کاربینی و تدریس و کسب مهارت های لازم دوره های تخصصی برگزار می شود.

 

وی گفت: آخرین اطلاعات و آموزش های ضمن خدمت زیر نظر سازمان آموزش و پرورش استثنایی و در حوزه آموزش دانش آموزان استثنایی شامل ناشنوا، نابینا، معلول جسمی حرکتی، کم توان و اوتیسیم در اختیار معلمان و مربیان آموزش و پرورش استثنایی قرار داده خواهد شد.

 

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با بیان اینکه خدمات حمایتی برای مدارس استثنایی، امسال طبق برنامه به تمامی استان ها ابلاغ شده است، اظهار کرد: طرح خدمات حمایتی در تمام مدارس استثنایی کشور اعم از پرداخت هزینه‌های درمانی، دارویی و توانبخشی دانش آموزان استثنایی در سال تحصیلی 96 ادامه خواهد داشت.

 

قدمی در خصوص تأمین نیروهای انسانی لازم برای مدارس استثنایی گفت: مجوز تأمین نیروی مدارس استثنایی اخذ شده است و طبق هماهنگی های به عمل آمده با دانشگاه فرهنگیان، بالغ بر یک چهارم از این نیروها، بخشی از طریق جذب آزاد و معلمان استثنایی سال آخر خدمت و در عین حال داوطلب ادامه کار استفاده شود؛ ضمن اینکه به استان ها اجازه به کارگیری از نیروهای موردي داده شده است.

 

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور افزود: سال تحصیلی 97 - 96 را به خوبی آغاز کردیم تمامی کتاب های دانش آموزان به وقت به دست آنها رسید و تا کنون گزارشی مبنی بر کمبود در این زمینه دریافت نشده است.

 

وی افزود: 132هزار دانش آموز در یکهزار و 770 مدرسه استثنایی کشور، سال تحصیلی خود را آغاز کردند.

 

قدمی از برگزاری مسابقات پارالمپیک با حضور دانش آموزان استثنائی در 24 مهر ماه هم خبر داد و اظهار کرد: مسابقات ورزشی دانش آموزان استثنایی در طول تابستان به خوبی برگزار شد و رقابت های ورزشی با همکاری کمیته ملی پارالمپیک در روز جهانی پارالمپیک در تهران برپا می شود.

به اشتراک بگذارید :