14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۵ ۱۰:۱۱:۲۴
کد مطلب:  CCZlBzG4
با حضوراعضاء:
شورای پشتیبانی سواد آموزی شهرستان خدابنده تشکیل جلسه داد

جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی شهرستان خدابنده به ریاست خانم میزرایی معاون فرماندار و علی اسدی مدیر آموزش وپرورش و جمعی از کارشناسان سواد آموزی ، روسای ادارات و دیگر اعضای شورای این شهرستان در محل فرمانداری تشکیل گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان به نقل از خدابنده،دراین جلسه خانم میرزایی معاون فرماندار ورئیس جلسه باتبریک سال تحصیلی جدید وگرامیداشت هفته دفاع مقدس و تسلیت ایام سوگواری سرور وسالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)،گفت: توسعه وپایداری هر کشور مرهون علم وسواد افراد آن کشور است.

وی بایادآوری اهمیت سواد وسوادآموزی افزود:.بعد از انقلاب اسلامی  افرادبی سواد زیادی تحت آموزش قرار گرفته و باسواد شده اند ولی عده ای بنا به دلایلی تا کنون از نعمت سواد بی بهره مانده اندکه ازاداره آموزش وپرورش و کلیه دستگاههای دولتی انتظار می رود با عزم ملی وهمگانی برای توسعه سواد جامعه و سواد آموزی گام موثر برداشته و افراد بی سواد و کم سواد را جهت شرکت در برنامه های سواد آموزی سوق دهند.

درادامه علی اسدی مدیر آموزش وپرورش و دبیر جلسه باتشکر از اعضای حاضر وتبریک سال تحصیلی جدید،در خصوص اهمیت و جایگاه علم وسواد در دنیا واهمیت  موضوع با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر ریشه کنی بی سوادی ودستور رئیس جمهور و سازمان یونسکو افراد بی سواد 49-10 سال که در دوره های مختلف بنابه دلایلی از نعمت سواد محروم   مانده اند اظهار امیدواری کرد:با  همکاری کلیه دستگاههای دولتی بخصوص خدمات رسان، بتوانند از نعمت سواد بهره مند گردند.

وی همچنین از سرانه مصوب دوره های سواد آموزی و پاداش سواد آموزان قبول شده مطالبی ارائه وخاطر نشان کرد:با تحول بنیادین آموزش وپرورش ،فعالیت های سواد آموزی نیز یکی از دوره های آموزش وپرورش مطرح شده است که در این راستا مدیران مدارس نیز ملزم به فعالیت در حوزه سواد آموزی شده اند.

اسدی اقدامات وفعالیتهای  انجام یافته در سال 95 را جذب وآموزش 405 نفر در دوره سواد آموزی،411نفر در دوره انتقال،70نفر در دوره تحگیم بیان کردو افزود : انتظار می رود برنامه های ابلاغی حوزه سواد آموزی در سال 96 نیز با همکاری ومساعدت فرماندار و سایر دستگاههای دولتی  با موفقیت و کارایی بالا انجام گیرد.

وی خاطر نشان کرد مرکز یادگیری محلی بصورت مجتمع با ارائه خدمات وفعالیتهای سواد آموزی، مهارتهای اساسی زندگی، حقوق شهروندی و.... در شهر قیدار فعالیت می کند که به لحاظ تجهیزات اعم از کتابخانه و نمایشگاه جهت استفاده عموم با مشکل مواجه است وانتظار می روداعضای شورا در حد توان در ترویج و تجهیز این مرکز و تبیین و توجیه افراد بی سواد جهت شرکت در برنامه های مرکزمساعدت های لازم را بعمل آورند.

امیر بیگدلی رئیس اداره سواد آموزی نیز گزارشی ازروند فعالیتهای جاری سواد آموزی اعم از تعیین وضعیت و پالایش بی سوادان و کم سوادان و اخذ مدارک تحصیلی افراد با سواد در سامانه وهمچنین به برنامه هاوفعالیتهای مرکز یادگیری و نحوه همکاری مدیران مدارس ونحوه تشویق مدیران موفق در حوزه سواد آموزی وفعالیت  موسسات غیر دولتی  مطالبی ارائه وآماری از بی سوادان کمیته امداد امام خمینی(ره)وبهزیستی وجهادکشاورزی و نحوه تفاهم نام جذب با ادارات دارای بی سواد تحت پوشش مواردی مطرح کرد.وی همچنین بیان داشت تمامی ادارات می توانند برنامه های آموزشی وترویجی خود را با هماهنگی اداره آموزش وپرورش در مرکز یادگیری اجرا نمایند.

به اشتراک بگذارید :