14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۲ ۱۲:۰۳:۳۷
کد مطلب:  9abiTmcI
مشاور امور بانوان آموزش و پرورش استان خبر داد:
آغاز طرح بهبود وضعیت آموزشی- بهداشتی دانش آموزان دختر مناطق محروم

فرزانه حدادیان مشاور امور بانوان آموزش وپرورش استان گفت: در راستای بهبود وضعیت آموزشی – بهداشتی دانش آموزان دختر ، طرح ملی بشری از مهرماه در کل استان اجرا می¬گردد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان،فرزانه حدادیان اظهار داشت: مهمترین سرمایه در هر خانواده فرزندان آن ودر هر جامعه‌ای نیروی انسانی آ‌ن جامعه است.

وی افزود:کشور ایران یکی از جوانترین جوامع معاصر است لذا آموزش و بهداشت دو موضوع مهم پیش روی برنامه ریزان و سیاست گذاران کشور خواهد بود.

مشاوراموربانوان مدیر کل ابراز داشت:نیروی انسانی به سلامت آموزش علوم و فنون و همراه آن اخلاق حمیده‌‌ی انسانی و صفات بشر دوستانه نیاز دارد و مدرسه ارزنده‌ترین واحد اجتماعی سازمان یافته برای تأمین این نیاز می‌باشد و مدرسه نهادی است که در آن یک سوم جمعیت کشور در زمان معین برای آموزش وپرورش گردهم می‌آیند.

حدادیان تصریح کرد: بنابراین برای توسعه‌ی بهداشت دانش آموزان،کارکنان مدرسه ،خانواده‌ها و بالاخره جامعه، مدرسه جایگاه فوق العاده‌ای است زیرافرصت‌های دستیابی به دستاوردهای مهم بهداشت و آموزش را با سرمایه‌گذاری اندک درآموزش و منابع بهداشتی فراهم می‌کند ودر هر جامعه یک نهاد بنیادی است که علاوه بر امکان توسعه بهداشت دانش‌آموزان توسعه بهداشت تمامی جامعه را به وجود می‌آورد.

مشاور امور بانوان در ادامه افزود : کودکان و نوجوانان آینده سازان کشور هستند بدین سبب سلامت جسمی، روانی و اجتماعی آنان تضمین کننده سلامت حال و آینده جامعه است.

وی اظهار داشت: دانش آموزان قشر آسیب پذیر جامعه بوده که ارائه خدمات جهت آنها در جوامع مختلف متفاوت می باشد اما اساساً برای همه دانش آموزان مدارس صرف نظر از اختلافات نژاد، آب و هوا و منطقه جغرافیایی، مسائل همسان و نقطه نظرات مشترکی وجود دارد به طوری که در اکثر کشورهای جهان مراقبت های بهداشتی دانش آموزان وآموزش آنها ازمهمترین مسائل ویژه بهداشتی می باشد

حدادیان درپایان گفت: از این رو  طرح بهبود وضعیت آموزشی – بهداشتی با رویکرد محرومیت زدایی دانش آموزان دختر مراکز شبانه روزی و با هدف ارتقاء و توسعه سطح سلامت جسمی و بهداشتی  و به منظور پیشگیری از بروز بیماری های خاص دوران بلوغ و توجه به انسجام مراقبت های بهداشتی و درمانی و پیشگیری از بیماری ها در دوره­ی بلوغ، در کل استان  از مهرماه سال جاری اجرا خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :