27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۲ ۱۰:۰۲:۵۴
کد مطلب:  c1e92Jzz
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های تهران
چاپ و توزیع حدود 6 هزار جلد کتاب راهنمای تدریس

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های تهران از چاپ و توزیع 6 هزار جلد کتاب راهنمای تدریس در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، محمد رحیم معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های تهران گفت: حدود 6 هزار جلد کتاب راهنمای تدریس پیشگیری اولیه از اعتیاد و رفتارهای پرخطر پس از چاپ توسط معاونت تربیت بدنی و سلامت  اداره کل شهرستان های تهران، در تمامی مدارس استان در هر سه مقطع توزیع شد.

وی با اشاره به اینکه آسیب های اجتماعی و رفتارهای پرخطر، از جمله عوامل مخاطره آمیز مهمی هستند که سلامت روانی اجتماعی فرزندان ما را تهدید می کند تاکید کرد: باید با طراحی و اجرای برنامه های مؤثر، زمینه مصونیت کودکان و نوجوانان را فراهم نمود،.

رحیم ادامه داد: برنامه های آموزشی، تهیه جزوات، برپایی نمایشگاه های مختلف ، تهیه کتب، برگزاری کارگاه های ویژه والدین، دانش آموزان و همکاران و اجرای طرح  های چهارگانه و سایر طرح های روزانه و هفتگی هر کدام نقش بسیار مهمی در پیشگیری از آسیب های اولیه دارد.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های تهران با اشاره به اینکه محتوای کتاب راهنمای تدریس با همکاری معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی ،معاونت کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدرتهیه شده ، تصریح کرد: انتشار این کتاب یکی از نخستین گام ها دراین زمینه و با هدف گسترش نهضت فرهنگی پیشگیری از آسیب های اجتماعی و در چارچوب استراتژی تعمیم رسالت پیشگیری به کلاس درس، تولید شده است. 

 

 

به اشتراک بگذارید :