14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۲ ۰۹:۴۲:۳۸
کد مطلب:  GQG7muCZ
مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابهر خبر داد:
آغاز روند تکمیل پروژه ی نیمه کاره ی خیر ساز کرد بچه ی شهرستان ابهر

موسی رضایی مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابهر از آغاز روند تکمیل پروژه نیمه کاره خیر ساز «کردبچه» با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان همزمان با اغاز سال تحصیلی جدید خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان به نقل ازابهر،موسی رضایی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان ابهر ضمن تبیین فلسفه قیام عاشورا اظهار کرد: گسترش فرهنگ عاشورا در سطح جامعه و توجه به معرفت‌افزایی در این زمینه در کنار شور حسینی یکی از مهم‌ترین ضرورت‌های این ایام است.

وی تأکید کرد: باید در کنار بعد حماسی حسینی، تابلوهای انسانیت، اخلاق، ایثار، آزادگی، ظلم‌ستیزی و عدالت‌خواهی نهضت عاشورا نیز در مناسبت‌های مختلف از جمله برنامه‌های آغازین مدارس برای دانش‌آموزان تبیین شود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابهر ضمن تبریک ایام بازگشایی مدارس و با گرامیداشت هفته دفاع مقدس مهم‌ترین چالش‌های آموزش و پرورش ابهر را فرسودگی مدارس و کمبود نیروی انسانی عنوان کرد و از آغاز روند تکمیل پروژه نیمه کاره «کردبچه» با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان همزمان با اغاز سال تحصیلی جدید خبر داد.

رضایی با اشاره به  این که هیچ کاری بدون مشارکت و همکاری به نتیجه دلخواه نخواهد رسید، کسب رتبه برتر در جشنواره شهید رجایی، افزایش میانگین نمرات نهایی دانش‌آموزان، کسب رتبه‌های تک رقمی و زیر هزار توسط دانش‌آموزان، کسب ۳۸ عنوان برتر کشوری در پورتال مدارس از جمله موفقیت‌های کسب شده توسط آموزش و پرورش بوده که این موفقیت حاصل تلاش همه عوامل موثر در حوزه تعلیم و تربیت است.

در ادامه جلسه معاون فرماندار شهرستان ابهر ضمن تشکر از فعالیت‌های صورت گرفته در آموزش و پرورش و با تبریک فرا رسیدن بهار تعلیم و تربیت با اشاره به لزوم اهمیت دادن به زنگ ورزش در مدارس گفت: زندگی آپارتمان نشینی، عدم تحرک دانش‌آموزان و چاقی معضلاتی است که ضرورت توجه به ورزش در مدارس را افزایش می‌دهد و المپیاد درون مدرسه‌ای یکی از برنامه‌های موفق آموزش و پرورش در این حوزه است.

نعمت جلیلی با بیان اینکه ناهنجاری‌های اجتماعی جامعه، زنگ خطر را برای مسؤولان به صدا درآورده است، تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین بسترهای پیشگیری از آسیب‌ها استفاده از ظرفیت مدارس در آگاهی‌بخشی به اولیا و دانش‌آموزان در این باره است.

وی با تاکید بر ضرورت توجه خانواده‌ها به ارتباطات فرندان با همسالان و برخورد محبت‌آمیز با فرزندان برای جذب آن‌ها گفت: باید جایگاه پدر و مادر و چگونگی ارتباط با آنها در مدارس برای دانش‌آموزان تبیین شود.

به اشتراک بگذارید :