26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۲ ۰۹:۲۷:۳۷
کد مطلب:  1JqT0m3v
در نشست مديران و روساي روابط عمومي حوزه ستادي وزارت آموزش و پرورش عنوان شد:
سرعت در پاسخگویی به پرسش ها و رفع ابهامات، حق افکار عمومی است

در نشست مديران و روساي روابط عمومي حوزه ستادي وزارت آموزش و پرورش عنوان شد:سرعت در پاسخگویی به پرسش ها و رفع ابهامات، حق افکار عمومی است

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، اين نشست به منظور انسجام بخشي و هماهنگي سياست هاي رسانه اي وزارت آموزش و پرورش در سال تحصيلي 97-96 و با  حضور مديران و روساي روابط عمومي حوزه هاي ستادي وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

 

مرتضي نظري  رئيس مركز اطلاع رساني و روابط عمومي با بيان برخي از محورهاي اصلي سياست هاي رسانه اي وزارت آموزش وپرورش تصريح كرد: نمي توان درهاي آموزش و پرورش را به روي جامعه بست . تفكر و روشي  كه به دنبال ديوار كشيدن دور مدرسه باشد هيچ كمكي به رشد آموزش وپرورش نمي كند.

 

رئيس مركز اطلاع رساني و روابط عمومي گفت: وقتي يك عضو ارشد اتاق بازرگاني، يك بازيگر تئاتر و سينما، يك جامعه شناس مشهوركشور، يا يك كارآفرين در رسانه درخصوص مسائل موجود در آموزش و پرورش اظهار نظر مي كند،كمترين مسئوليت ما در مقابل اين اظهار نظر، استقبال و تشكر از اوست.

 

وي تصريح كرد: ما به هيچ وجه حق محصور كردن بچه ها در قالب هاي قديمي و پيش طراحي شده را نداريم ما حق قطع  يا كاهش ارتباط مدرسه با ظرفيت هاي موجود در مدرسه و واقعيت ها را نداريم.

 

نظري گفت: سال هاست در دنيا از مغز اجتماعي ( social brain) و ارتباطي صحبت مي شود و مغز كودكان و دانش آموزان ما بدون ارتباط محيط بيروني قادر به رشد نيست.

 

وي با تاكيد بر سخن وزير محترم در خصوص ذينفعان آموزش و پرورش گفت: به طور شفاف، سياست خبري و رسانه اي وزارت آموزش و پرورش توجه به ذينعفان اين سازمان يعني معلمان، ‌دانش آموزان و اوليا است. اين سه عنصر،  پررنگ ترين عناصر خبري ما در اين سازمان بزرگ هستند و ما روابط عمومي ها بايد تلاش كنيم اخباري را بيشتر پوشش دهيم كه اين عناصر را به رسميت بشناسد.

 

رئيس مركز اطلاع رساني و روابط عمومي رسالت اصلي مديران روابط عمومي را بازنشر واقعيت هاي اجتماعي به مديران بالادست و به حركت در آوردن بدنه سنگين اداري دانست و گفت: روابط عمومي هاي آموزش و پرورش بايد به توسعه ارتباط مدرسه با محيط اجتماعي كمك كنند و بدانند كه از مدرسه محبوس و منزوي اتفاقي براي توسعه اين سازمان و ايران نمي افتد.

 

وي بر تسهيل و تسريع روابط با خبرنگاران تاكيد كرد و تصريح نمود: سرعت پاسخگويي به مسائل و ابهامات جز حقوق ذينفعان و خبرنگاران است كه در اين خصوص استان ها عملكردي عالي دارند ولي در معاونت هاي حوزه ستادي  بايد اين امر تسريع شود.

 

در ادامه جلسه «نجات بهرامی» معاون رسانه مرکز روابط عمومی وزارتخانه در سخنان کوتاهی با اشاره به اهمیت موضوع رسانه‌ها و فضای مجازی گفت: با توجه به اهمیت فضای مجازی، لازم است در هر معاونت یک نیرو صرفا به رصد فضای مجازی بپردازد تا موضوعات اين حوزه را رصد كرده و براي آنان پاسخ تهيه كنيم.

 

بهرامي با بيان لزوم برقراي ارتباط دوسويه و سريع با خبرنگاران و جلب رضايت آنان گفت: براي راضي نگه داشتن خبرنگاران، گاهي لازم است ميانبرهايي بصورت فوري به معاونت هاي حوزه ستادي زده شود تا به برخي سوالات پاسخ سريع داده شودو خبرنگاران درگير بوروكراسي دست و پاگير نشوند.

 

وي ادامه داد: كانال ها و سايت هاي هر معاونت بايد به گونه اي سياست گذاري و تقويت شود كه به عنوان يك مرجع خبري در رابطه با موضوعات همان معاونت، در وزارتخانه به حساب آيد.

 

 در ادامه جلسه «حمید محمدی» معاون فرهنگی و تبليغات مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی در سخنانی کوتاه به اهمیت موضوع مستندسازی و به اشتراك گذاري بانك اطلاعات پرداخت.

 

سپس مدیران و روسا روابط عمومی‌های معاونت‌های حوزه ستادی با اشاره به احساس نیاز برای تهیه نظام‌نامه روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش خواستار چاپ یک نشریه مکتوب و اختصاص یک برنامه تلویزیونی و رادیویی جهت بازتاب فعالیت‌های آموزش‌وپرورش شدند.

به اشتراک بگذارید :