22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۲ ۰۹:۲۶:۱۹
کد مطلب:  numCC4oT
وزير آموزش و پرورش در جمع فرهنگيان بسيجي:
فرهنگ بسيجي همواره بايد چارچوب عمل ما باشد

وزير آموزش و پرورش در جمع فرهنگيان بسيجي گفت: مختصات فرهنگ بسيجي همواره بايد چارچوب عمل ما قرار بگيرد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، پيش از ظهر امروز، سيد محمد بطحايي در گردهمايي مشترك پايگاه هاي بسيج فرهنگيان وزارت آموزش و پرورش با موضوع ياد ياران كه در سازمان بسيج (لانه جاسوسي سابق) برگزار شد، با تسليت ايام سوگواري سيد الشهدا و ياران باوفايش و سالروز شهادت امام سجاد(ع) و همچنين گراميداشت ياد و خاطره همه شهدا به ويژه شهدا حريم حرم و شهيد حججي و رهبر كبير انقلاب و آرزوي سلامتي و طول عمر براي رهبر معظم انقلاب، اظهار كرد: در سال 59، كمتر از 20 ماه از پيروزي انقلاب اسلامي سپري نشده بود و پايه هاي نظام قوام لازم را پيدا نكرده بود كه جمهوري اسلامي ايران از سوي همه كشورهاي شرق و غرب مورد هجمه سنگين قرار گرفت.

 

وي افزود: ابرقدرت هايي كه جنگ تحميلي عراق عليه ايران را پشتيباني مي كردند هرگز تصور نمي كردند در آن شرايط، مردم ايران بتوانند 8 سال يعني 2 برابر جنگ هاي جهاني مقاومت كنند و ذره اي از خاك كشور را از دست ندهند.

 

وزير آموزش و پرورش تصريح كرد: بسيج در تداوم انقلاب و مقاومت 8 ساله دفاع مقدس نقش اساسي ايفا كرد و قوام و دوام انقلاب اسلامي را طي دهه هاي گذشته برعهده داشته است.

 

وي ادامه داد: بسيج ابتدا با اهداف ايفاي نقش مكمل براي نيروهاي نظامي توسط  رهبر كبير انقلاب ايجاد شد اما در ادامه با نهادينه شدن فرهنگ بسيجي، نظام جمهوري اسلامي ايران توانست قوام و دوام خود را تضمين كند.

 

بطحايي افزود: فرهنگ بسيجي همان فرهنگ عاشورايي است كه هرساله در ماه محرم آن را مرور مي كنيم و درس هايي از جمله ايثار، شهادت، عزت، جوانمردي، استكبار ستيزي را در ذهن خود يادآوري مي كنيم.

 

وي خاطرنشان كرد: مختصات فرهنگ بسيج كه برگرفته از قيام امام حسين (ع) است همواره بايد در زندگي ما عملياتي شود و تنها به شعار فرهنگ بسيجي بسنده نكنيم.

 

وزير آموزش و پرورش تداوم نظام جمهوري اسلامي را منوط به ادامه فرهنگ بسيجي در جامعه  دانست و اظهار كرد: افتخار دارم از ابتداي تشكيل بسيج به عضويت اين نهاد در آمده ا م و معتقدم فرهنگ بسيجي انسان را از خطر تلاطم هاي سياسي حفظ مي كند.

 

وي افزود: رستگاري آموزش و پرورش موفقيت نظام را در پي خواهد داشت و اين رستگاري تنها در به كارگيري فرهنگ بسيجي در حوزه اجرايي ميسر خواهد شد.

 

عضو كابينه تدبير و اميد خاطرنشان كرد: مختصات فرهنگ بسيج بايد همواره چارچوب عمل ما قرار گيرد ومراقبت از مسير بسيجي را به عنوان يك وظيفه اصلي خود بدانيم.

به اشتراک بگذارید :