21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۲ ۰۷:۵۴:۳۶
کد مطلب:  Q8JMTkQ8
رئیس اداره ی فنی و حرفه ای و کاردانش استان خبر داد :

افزایش 10 درصد جذب هنرجویان شاخه های فنی و حرفه ای و کاردانش استان در سال تحصیلی جدید

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش استان ایلام ، آیت اله رستمی رئیس اداره فنی و حرفه ای و کاردانش در خصوص وضعیت   هنرستان ها گفت :  هم اکنون گرایش دانش آموزان به سمت هنرستان ها افزایش یافته است .

 وی با اشاره به افزایش درصد جذب هنرجویان در هنرستان های سطح استان اظهار کرد : آمار ثبت و جذب هنرجو در پایه دهم در هنرستان های استان تا روز چهارشنبه 5 مهرماه  نسبت به سال قبل 600 نفر افزایش پیدا کرده است .

ایشان  افزودند : در حالیکه درصد جذب در شاخه های فنی و حرفه ای و کاردانش پایه دهم در سال گذشته 20 % بوده است در سال تحصیلی 97-96 با افزایش هشت درصدی تا کنون به مرز 28 %  رسیده است و پیش بینی می شود با تکمیل ثبت نام و ورود اطلاعات هنرجویان ثبت نام شده در سامانه سناد این درصد به حدود 0 3 % افزایش یابد .

رستمی خاطرنشان کرد درصد جذب هنرجو به ترتیب در مناطق و شهرستان های موسیان ، چوار ، زرین آباد ، مهران ، شیروان ، آبدانان و دهلران  نسبت به سایر مناطق و شهرستان ها بالاتر بوده است ، بطوریکه در منطقه موسیان 6/55 درصد دانش آموزان و در شهرستان مهران 3/37  درصد در پایه دهم هنرستان ها ثبت نام کرده اند.

به اشتراک بگذارید :