28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۰ ۱۰:۱۷:۵۱
کد مطلب:  4KZZBif6
مدیر آموزش وپرورش شهریار در نماز جمعه این شهرستان :
پراکندگی شهرستان شهریار رسالت آموزش و پرورش را دشوار می‌کند

مدیرآموزش و پرورش شهریاردر نماز جمعه این شهرستان گفت: شهریار با وجود بیش از ۱۴۰ هزار دانش‌آموز در نوع خود بی‌نظیر است که این مهّم رسالت آموزش و پرورش را سخت می‌کند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل موزش وپرورش شهرستان های استان تهران، به نقل از شهریار مجید پارسا مدیر آموزش وپرورش شهریار ،در سخنرانی پیش از خطبه نماز عبادی سیاسی این شهرستان، با بیان اینکه آموزش و پرورش به تنهایی قادر نخواهد بود بار تعلیم و تربیت را به دوش بکشد اظهار داشت: در جامعه امروز امر تعلیم و تربیت همراهی خانواده‌ها را می‌طلبد و این به خاطر سرعت در پیشرفت جوامع است.

 

وی با اشاره به اینکه ، امروز به راحتی دانش‌آموزان هر آنچه که معلم بگوید را قبول نمی‌کنند؛ تاکید کرد: امروزه آموزش‌های غیررسمی بسیار افزوده شده و دانش آموزان مانند گذشته ،اطلاعات خود را تنها از معلم نمی‌گیرند و به نوعی فضای مجازی در حال تسخیر کردن فضای آموزشی فرزندان جامعه است.

مدیرآموزش و پرورش شهریار با اشاره به لزوم مدیریت اطلاعات ویرانگری که در فضای مجازی به راه افتاده است تصریح کرد: اگر به فکر فردا نباشیم قطعاً با مشکلاتی روبرو می‌شویم که با قدرت روزافزون تکنولوژی و ابزارهای امروزی، آموزش و پرورش به چالش کشیده می‌شود.

 

پارسا در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد:‌ ما باید خود را آماده کرده و به موضوع فرهنگ‌سازی بیش از گذشته توجه کنیم و همراه با پیشرفت علم و تکنولوژی به تربیت فرزندان خود بپردازیم.

وی در ادامه به گستردگی و پراکندگی شهرستان شهریار اشاره کرد و گفت: این شهرستان با وجود بیش از 140هزار دانش‌آموز در نوع خود بی‌نظیر و کم‌نظیر است، و موقعیت خاصی را در سطح کشور دارد که این رسالت کار آموزش و پرورش را سخت می‌کند.

 

مدیر  آموزش و پرورش شهریار در پایان خاطرنشان کرد: امروز آموزش و پرورش نیاز مبرم به این دارد که خانواده‌ها مجدانه‌تر و خاص‌تر همراهی کرده تا در راستای اعتلای نظام تعلیم و تربیت جامعه قدم برداریم و هر چه بیشتر فرهنگ عزّت و آزادگی و آرمان‌های انقلاب اسلامی را در سطح جامعه گسترش دهیم.

به اشتراک بگذارید :