14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۰۶ ۰۹:۲۶:۵۰
کد مطلب:  T8FgR56o
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان خبر داد:
اجرای برنامه‌های هفته ملی کودک از 15 مهرماه تا 21 مهرماه در زنجان

محمد نقی صالحی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان از اجرای برنامه‌های هفته ملی کودک از 15 تا 21 مهرماه در زنجان خبر داد و گفت: برنامه‌ریزی لازم برای برنامه‌های این هفته انجام شده است.
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان،محمد نقی صالحی در جلسه شورای فرهنگی کانون استان گفت:امسال برنامه ­های هفته ملی کودک با رویکرد نهادینه کردن ارزش­ های تربیتی و انسان­ ساز عاشورا در بین کودکان اجرا خواهد شد.  
مدیرکل کانون پرورش فکری ونوجوانان استان زنجان  به هدف از برگزاری هفته ملی کودک اشاره کرد و اظهار داشت: هدف از برگزاری هفته ملی کودک، توسعه همکاری وهم­ گرایی و هم­ افزایی دستگاه ­ها و نهادهای مرتبط و متولی با کودکان و جلب توجه افکار عمومی نسبت به اهمیت و ارزش دوران کودکی و نیازها و خواسته­ های کودکان امروز است.
صالحی در ادامه اهمیت دوران کودکی را یادآور شد و ابراز داشت: دوران کودکی مهم­ترین مرحله رشد و تکامل جسمی و روانی وحساس ترین دوران زندگی یک فرد است. دوران کودکی درجامعه و آموزه­های دینی ما ازجایگاه ویژه­ای برخودار است. آینده کشور به چگونگی تربیت و آموزش درست و سلامت روحی، روانی و جسمی کودکان بستگی دارد واین دوران نیاز به مراقبت، محافظت و تربیت صحیح و محیط مناسب دارد. سرمایه گذاری و هزینه در این بخش از اصولی ترین و عقلانی ترین سرمایه گذاری هاست.
مدیرکل استان بیان کرد هفته ملی کودک از 15 مهرماه تا 21 مهرماه و در دو سطح برگزار می شود. اجرای برنامه های فرهنگی، هنری و ادبی با رویکرد آموزه­های عاشورا برای کودکان با مشارکت خود کودکان و اجرای برنامه ­هایی مرتبط با کودکان که در این بخش آثار مربیان و بزرگسالان با موضوع کودکان تهیه و تولید می شود. بطور اجمال در هفته کودک، برگزاری نمایشگاه کتاب و آثار مربیان و کودکان، نشست­های تخصصی و ترویجی متناسب و مرتبط با کودکان، اجرای محافل عاشورایی، قصه گویی، اهدای کتاب و لوازم التحریر به کودکان، اجرای نمایش و بازدید از موزه­ها و آثار تاریخی برای کودکان عزیز استان خواهیم داشت.
به اشتراک بگذارید :