14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۰۵ ۱۲:۵۵:۰۰
کد مطلب:  iVDtxRBw
معاون آموزشی و پژوهشی آموزش و پرورش استان زنجان:
گرایش دانش آموزان زنجانی به انتخاب رشته علوم انسانی بیشتر شده است

سیدمحمودسیفی نیامعاون آموزشی و پژوهشی آموزش و پرورش استان زنجان گفت: گرایش دانش آموزان زنجانی به انتخاب رشته علوم انسانی بیشتر شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان به نقل از مهر،محمود سیفی نیا با اشاره به اینکه هدایت تحصیلی  در مقطع راهنمایی انجام می شود، افزود: در انتخاب درست رشته تحصیلی دانش آموزان مشاوران نقش مهمی دارند و باید به امر مشاوره تحصیلی توجه شود. 

وی اظهار کرد: خوشبختانه در سال تحصیلی جدید گرایش دانش آموزان استان زنجان  به  انتخاب رشته علوم انسانی بهتر شده و در سالهای گذشته خیلی کم بود. 

معاون آموزشی و پژوهشی آموزش و پرورش استان زنجان گفت: در سال تحصیلی ۹۶-۹۷ گرایش دانش آموزان به رشته علوم انسانی بیشتر شده و باید توازن بین رشته های تحصیلی ایجاد شود. 

سیفی نیا تصریح کرد: هدایت تحصیلی تنها مختص به نمره نیست و باید مشاوران توجه کنند دانش آموزان را با توجه به استعدادی که دارند هدایت کنندو خوشبختانه در استان زنجان هدایت تحصیلی نسبت به سالهای  گذشته بهتر شده است.

وی افزود: مشاوران باید دانش آموزان را تفهیم کنند که در کدام رشته استعداد دارند و انتخاب رشته براساس چشم و هم چشمی نباشد تا بتوانند در آینده افراد موفقی برای جامعه خود باشند و براساس بررسی های به عمل آمده دانش آموزان در سالهای گذشته بیشتر رشته علوم تجربی، علوم ریاضی را انتخاب می کردند و انتخاب رشته علوم انسانی کم بود. 

معاون آموزشی و پژوهشی کل آموزش و پرورش استان زنجان یاد آورشد: اهمیت هدایت تحصیلی در دوره متوسطه و سپس در هنگام ورود به دانشگاه مشخص می شود و باید توجه بیشتری نسبت به آن شود.

سیفی نیا ابراز کرد: شناخت استعدادها و علایق دانش آموزان و امکانات در بحث هدایت تحصیلی دانش آموزان به رشته مورد نظر مورد توجه قرار گیرد.

به اشتراک بگذارید :