14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۰۵ ۱۳:۲۵:۱۱
کد مطلب:  GbcJ4Unr
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان زنجان:
مراسم«احلی من العسل» درتمامی نواحی آموزش وپرورش زنجان برگزار شد

محمود عباسی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان زنجان گفت: مراسم «احلی من العسل » به صورت هماهنگ در تمامی مناطق و نواحی آموزش و پرورش استان زنجان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان به نقل از مهر،محمود عباسی قبل از ظهر چهارشنبه در مراسم «احلی من العسل» در امامزاده سید ابراهیم(ع) شهر زنجان، افزود: این مراسم امسال هم با استقبال خوب و باشکوه دانش آموزان زنجانی برگزار شد. 

وی اظهار کرد: همزمان با ماه محرم برنامه‌های تربیتی در مدارس زنجان برگزار می‌شود و سوگواره «احلی من العسل »با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان به صورت متمرکز استانی در شهر زنجان برگزار شد.

معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: حدود 7۰۰ دانش‌آموز مقطع اول متوسطه در این سوگواره شرکت کردند.

عباسی با اشاره به رویکرد آموزشی برنامه «احلی» من العسل افزود: ارائه آموزش صحیح مداحی نیز در این برنامه مدنظر است و دانش آموزان با مدیحه سرایی آشنا می شوند و این برنامه با هدف گرامیداشت یاد و خاطره شهید نوجوان واقعه کربلا حضرت قاسم (ع) برگزار شده است. 

عباسی با بیان اینکه مراسم «احلی من العسل»  برای پنجمین سال است که در امامزاده سید ابراهیم(ع) شهر زنجان برگزار شده است، گفت: الگوسازی برای نسل جوان و نوجوان از سیره ائمه معصومین(ع) از جمله اهداف برگزاری این همایش است و هر سال با شکوه برگزار می شود. 

وی تصریح کرد: مراسم «احلی من العسل » با اتخاذ تدابیر ویژه به صورت هماهنگ در تمامی مناطق و نواحی استان زنجان برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :