10 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۱ ۰۷:۳۱:۰۷
کد مطلب:  vpsN73zX
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی خبرداد:
حمایت تحصیلی دولت از 25 هزار کودک در معرض آسیب زیر ۱۰ سال

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی گفت:از دولت اجازه گرفته ایم تا از ۲۵ هزار کودک در معرض آسیب زیر ۱۰ سال که ممکن است به دلایل اقتصادی به مدرسه نیایند حمایت کنیم

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش ، علی باقرزاده درباره برنامه نهضت سواد آموزی در تحت پوشش قراردادن کودکان ۶تا ۱۰ بازمانده از تحصیل ، اظهاركرد : اساسنامه نهضت سواد آموزی که مصوبه مجلس شورای اسلامی است اجازه آموزش به کودکان زیر ۱۰ سال را به ما نمی دهد.

وی افزود: از دولت اجازه گرفته ایم کودکان در معرض آسیب که از نظر روانشناختی گروه سنی ۶تا ۱۷ سال را شامل می شود با همین استدلال که عبارت کودک آمده، آن هایی که در معرض آسیب هستند و به دلایل اقتصادی ممکن به مدرسه نیایند تحت پوشش قرار دهیم.

وی ادامه داد: تعداد ۲۵ هزار نفر از کودکان در معرض آسیب را هدف گذاری کرده ایم تا حمایت و پشتیبانی شوند.

رئيس سازمان نهضت سواد آموزی با بیان اینکه سیاست ما حمایت از این کودکان است تا ورودی به چرخه بی سوادی در نهضت سواد آموزی بسته شود خاطر نشان کرد: شیوه نامه آن ابلاغ شده است  و درچون در سال ۹۵ اجرایی مي شود.

باقرزاده تصریح کرد: در این طرح مقرر شد با همکاری بخش غیردولتی و وزارت کار، کودکان کار، کودکان خیابانی و کودکان بدسرپرست که به‌دلیل عدم پرداخت پول بیمه، لوازم‌التحریر و لباس فرم مدرسه از تحصیل بازمی‌مانند، تحت پوشش قرار گیرند.

به اشتراک بگذارید :