14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۰۳ ۱۲:۳۶:۴۳
کد مطلب:  QSNtezbc
باحضورمعاون پژوهشی آموزش وپرورش استان زنجان:
از برگزیدگان پروژه مهر95 و پورتال همگام مدارس شهرستان ابهرتجلیل شد

باحضورسیدمحمود سیفی نیامعاون پژوهش،برنامه ریزی وآموزش نیروی انسانی آموزش وپرورش استان زنجان،از برگزیدگان پروژه مهر95 و پورتال همگام مدارس شهرستان ابهرتجلیل شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان،مراسم هماهنگی برنامه های آموزش پرورش و تجلیل از فعالان و برگزیدگان پروژه مهر 95 و پورتال همگام مدارس شهرستان ابهر، با حضور محمود سیفی نیا معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش استان زنجان در محل سالن مجتمع رفاهی،گردشگری دهکده پارس شهرستان ابهر برگزار شد. 

محمود سیفی نیا در این مراسم با تاکید بر لزوم آغاز مهری پربار و با نشاط، افزود: هیچ مشکلی بدون مدیریت فرآیند محور، عملیاتی و هدفمند در آموزش و پرورش قابل حل نخواهد بود.

وی هنر مدیریت را استفاده از خلاقیت ها عنوان کرد و رسیدن به روش صحیح آموزش و تربیت را منوط به حرکت منسجم و هماهنگ تمامی عوامل موثر در نظام تعلیم و تربیت به ویژه مدیران و معلمان دانست.
معاون پژوهش،برنامه ریزی و منابع انسانی آموزش و پرورش استان زنجان با تاکید بر ضرورت استفاده از افراد توانمند، کارآمد و  متخصص در پست مدیریت و عوامل اجرایی مدارس، برگزاری آزمون ویژه جهت انتخاب مدیران و پرورش مدیر در دانشگاه تربیت معلم را دو راهکار اساسی جهت رفع مشکل نیروی انسانی در تصدی پست های مدیریتی مدارس عنوان کرد.
سیفی نیا با اشاره به اینکه 22 ارگان فرهنگی کشور وظیفه هدایت و برنامه ریزی برای ارتقای شاخص های فرهنگی در جامعه را برعهده دارند، اظهار داشت: کار آموزش و پرورش در بین این نهادها ویژه و حساس است و انتصاب مدیران تحول گرا و مشارکت جو بستر لازم برای ارتقای کیفیت آموزشی در مدارس را فراهم می کنند.

 

صالح نجفی رییس اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان نیز با تبریک بهار تعلیم و تربیت با اشاره به اینکه مدارس هوشمند استان در سطح نسبتاً مطلوب و نزدیک به استانداردهاي مدل مفهومی مدرسه هوشمند می باشد گفت:عدم زیرساختهاي لازم و کمبود منابع مالی براي تهیه تجهیزات و امکانات سخت افزاري مناسب از موانع عمده مدارس هوشمند است.

وی همچنین کمبود نیروی انسانی آموزش دیده در زمینه استفاده از رایانه، پایین بودن انگیزه به دلیل عدم آموزش کافی به معلمان و دانش آموزان، ضعف مهارت معلمان در استفاده از فناوري اطلاعات و ارتباطات، عدم وجود نیروی فنی توانمند و متخصص براي پشتیبانی امور فنی مدرسه هوشمند و از همه مهم تر فرهنگ ضعیف استفاده از فناوري اطلاعات و ارتباطات توسط والدین، معلمان، دانش آموزان و مدیران را از جمله مولفه هایی عنوان کرد که موجب گردیده به سطح مورد انتظار و مطلوب نرسیم.

نجفی به کسب رتبه نخست مدارس ابهر در پورتال همگام اشاره کرده و ضمن قدردانی  افزود: در حال حاضر بسیاری از طرح ها و برنامه های آموزش و پرورش از جمله طرح های شهاب، تدبیر، تعالی و هدایت تحصیلی و مدیریت شیر مدارس و ....  در بستر پورتال همگام اجرا می شوند و اجرای سایر طرح ها و برنامه ها نیز به مرور به این بستر منتقل خواهد شد و این امر لزوم عضویت فعال در پورتال همگام مدارس را می طلبد.

وی همچنین به لزوم حفظ امنیت اطلاعات در مدارس اشاره و تاکید نمود مدارس از ارائه اطلاعات مدرسه به شرکت های خصوصی خودداری نمایند.

در پایان این جلسه از 90 نفر از مدیران و عوامل اجرایی برگزیده مدارس در قالب فعالیت های پروژه مهر و پورتال همگام مدارس قدردانی شد.

شایان ذکر است 38 مدرسه شهرستان ابهر با کسب امتیازات لازم رتبه اول کشوری در پورتال مدارس را از آن خود نموده اند.

 

به اشتراک بگذارید :