28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۰۳ ۰۹:۳۳:۱۱
کد مطلب:  MTPLPh2k
مدیر آموزش و پرورش پیشوا:
زنگ آغاز سال تحصیلی جدید درمدارس پیشوا به صدا درآمد

زنگ آغاز سال تحصیل جدید با حضور ،محمدی فرماندارپیشوا ، رحیم جهانی مدیرآموزش و پرورش ، نائینیان ناظر اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و مسئولین شهری در آموزشگاه شاهد فرهنگ نواخته شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به نقل از پیشوا ،رحیم جهانی مدیر آموزش و پرورش پیشوا گفت: تمامی امور تربیتی دانش آموزان بر عهده مدرسه نیست و والدین نباید فکر کنند که اگر فرزندان خود را به آموزشگاه می فرستند دیگر وظیفه تربیت فرزندان خود را به دوش ندارند.

وی افزود: والدین می بایست در سایه همکاری با معلمان و مربیان مدرسه زمینه ای را فراهم کنند تا روند تربیتی فرزندان آنها مطلوب تر و بهتر طی شود.

جهانی ادامه داد:  بسیاری از ناهنجاری های موجود در سطح جامعه ناشی از عدم تعامل مدرسه و خانواده است و هر چه این تعامل قوی تر باشد، با مسائل اجتماعی کمتری روبرو خواهیم بود.

مدیر آموزش و پرورش پیشوا از اولیای دانش آموزان خواست تا زمان تحصیل فرزندانشان را با زمان تحصیل خود مقایسه نکنند و افزود: در حال حاضر نوع آموزش ها متفاوت شده است و امروز رسانه های گروهی و جمعی به گونه ای در زندگی اجتماعی ما تاثیر دارند که دیگر روش های سنتی را در تعلیم و تربیت نخواهیم داشت.

 این مقام مسئول تصرح کرد: معلمان از اولین روز ورود دانش آموزان به مدرسه می بایست با کرامت، بزرگی و احترام با آنان برخورد کنند تا بر اساس این معیارها، شخصیت خود را شکل دهند.

جهانی در پایان خاطرنشان کرد: دانش آموزان در مدارس از ابتدا می بایست با قانون، مقررات و حقوق شهروندی آشنا شوند تا بتوانیم شهر و کشوری خوب، سالم و امن داشته باشیم.

به اشتراک بگذارید :