26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۰۳ ۰۸:۲۸:۰۰
کد مطلب:  LO7HR54f
در راستای ارایه الگوی ارتقای تعلیم وتربیت آموزش وپرورش مناطق آزاد کشور صورت گرفت :
پیام مشترک وزیر آموزش وپرورش و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری و صنعتی و ویژه اقتصادی

در راستای ارایه الگوی ارتقای تعلیم وتربیت آموزش وپرورش مناطق آزاد کشور، پیام مشترکی توسط سيد محمد بطحايي، وزیر آموزش وپرورش و مرتضی بانک، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری و صنعتی و ویژه اقتصادی صادر شد.

 

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، متن كامل پيام سيد محمد بطحايي و مرتضی بانک به شرح زير است:

 

بسم الله العلیم الفعّال

 

توانا بود هر که دانا بود ز دانش دل پیر برنا بود

 

مهر؛ ماه اندیشه ورزی و آگاهی و هنگامه دانایی و توانایی و گاه دوستی های بی پایان بر فرهنگیان فرهیخته، دانش آموزان عزیز و اولیاء گرامی، مبارک باد.

 

هم پیوندی سازمان مناطق آزاد با وزارت آموزش و پرورش، تحقق مطالبه رهبر معظم انقلاب اسلامی و ریاست محترم جمهور در لزوم کمک همه دستگاه ها و سازمان ها به آموزش و پرورش کشور است .

 

برآنیم از طریق این جریان اثربخش در پرتو تعمیق همکاری ها، شاهد ارتقاء تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش و ایجاد مدارسی الگو برای پرورش و تربیت نسلی با ایمان، بالنده، فکور، خلاق و متعهد به ارزشهای اسلامی و ایرانی باشیم.

 

امیدواریم سازمان های مناطق آزاد و ادارات آموزش و پرورش در این مناطق، ضمن معرفی مدارسی در تراز نظام جمهوری اسلامی و پیمایش محورهای زیر، راههای دستیابی به این مهم را تسهیل و تسری آن به جغرافیای کلان آموزش ملی را تسریع نمایند:

 

   * توجه ویژه به تغییر و دستیابی به دانش آموزان متفکر و خلاق با برنامه ریزی اصولی از مقطع ابتدایی .

   * سمت گیری فعالیت های آموزشی و مهارتی دانش آموزان بویژه در مقطع متوسطه با گسترش آموزش فنی و حرفه ای و کار دانش برخاسته از نیاز های آنی و آتی مناطق جهت پرکردن شکاف های ناشی ازفقدان مهارت و اشتغال .

   *  افزایش دانش و توانمند سازی فرهنگیان با عنایت به مهارت های آموزشی و تربیتی مدارس، توام با ایجاد تغییر بینش و    آمیخته به رفتار و بهره گیری از روش های انگیزشی تا پرورش انسانهای بهره ور و کارا.

    تقویت روحیه کار و کار آفرینی آموزشی بامشارکت بخش خصوصی در مناطق آزاد .

   * گسترش دانایی و تواناسازی فرا کلاسی.

    * برانگیختن مسئولیت اجتماعی بنگاه ها و جوامع و اصناف ذینفع اقتصادی جهت افزایش مشارکت درراستای توسعه آموزش و پرورش و ایجاد اشتغالهای موسمی، بورسی و پایدار .

 

توفیق دست اندرکاران حوزه تعلیم و تربیت و برنامه ریزان متعهد، مدبر و مشارکت جو در جهت توسعه پایدارمناطق آزاد را ازخداوند متعال مساَلت داریم .

به اشتراک بگذارید :