14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۰۲ ۱۳:۱۲:۰۰
کد مطلب:  MM1zyhVU
فرماندار زنجان درمراسم نمادین بازگشایی مدارس ناحیه دو:
معلمان پیامبران دانایی و عشق هستند

رسول بیات فرماندار زنجان در مراسم نمادین بازگشایی مدارس در آموزشگاه تیزهوشان شهید بهشتی 2 ناحیه دو گفت:معلمان پیامبران دانایی و عشق هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان به نقل ازناحیه دو،آیین بازگشایی نمادین مدارس این ناحیه، با حضور فرماندار زنجان و برخی مسئولین استانی و شهرستانی، در مدرسه‌ی تیزهوشان شهید بهشتی2 برگزار شد.

رسول بیات فرماندار شهرستان زنجان در این مراسم، ضمن تبریک بازگشایی مدارس و آغاز ماه مهر، گفت: خوشبختی و سعادت هر جامعه‌ای در گرو شیوه‌های تعلیم و تربیت، و سیستم آموزشی آن جامعه است.

بیات افزود: همه‌ی تمدن‌های بزرگ بشری بر دوش مردان و زنان توانمند و خلاق استوار بوده‌اند و تربیت چنین انسان‌هایی در پرتو چراغ دانش‌افروزی معلمان میسر بوده است. به عبارت ساده‌تر پزشکان، فیلسوفان، مهندسان و منجمان و ...، توسط معلمان تربیت شده‌اند.

فرماندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود به تقارن ایام مهرماه با هفته‌ی دفاع مقدس و ایام‌الله محرم اشاره کرده و خاطرنشان کرد: بسیاری از صحنه‌های حماسی جبهه‌ها توسط دانش‌آموزان کم سن و سال و شهدای دانش‌آموز رقم خورد که در کوله‌پشتی‌هایشان، کنار گلوله‌ها، کتاب‌های درسی خود را نیز حمل می‌کردند.

رییس شورای آموزش و پرورش شهرستان زنجان در پایان اظهار داشت: ایام محرم و عزاداری سید و سالار شهیدان، فرصت مغتنمی است تا بیاندیشیم که راه و رسم و اندیشه‌های امام حسین (ع) چه بوده است؟ و اینکه ما چه قدر توانسته‌ایم حسینی زندگی کنیم؟

همچنین حسن مظفری مدیر آموزش و پرورش ناحیه دوزنجان، طی سخنانی کوتاه در ابتدای این آیین، ضمن عرض خیرمقدم به میهمانان، از حمایت‌های رسول بیات فرماندار شهرستان زنجان، از مجموعه‌ی آموزش و پرورش ناحیه2 تشکر کرد.

گفتنی است در این مراسم برنامه‌های متنوعی چون اجرای موسیقی مذهبی، اجرای موسیقی توسط گروه موزیک فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان زنجان، سخنرانی علمی اسدالله قمرنژاد (پدر عکاسی نجومی ایران)، روایت‌گری از دفاع مقدس، و تجلیل از خانواده‌ی معظم شهید یوسف خوئینی نیزانجام شد.

 

به اشتراک بگذارید :