16 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۰۲ ۱۲:۴۹:۳۶
کد مطلب:  kSzV1UA5
زنگ مقاومت و آغاز سال تحصیلی جدید در مدارس منطقه موسیان به صدا درآمد.

همزمان با سراسر کشور مراسم نمادین آئین بازگشایی مدارس در محل هنرستان پروین اعتصامی بخش موسیان برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش منطقه موسیان، همزمان با سراسر کشور زنگ مقاومت و آغاز سال تحصیلی جدید در مدارس بخش موسیان طنین انداز شد.

در آئین بازگشایی مدارس که مسئولین، خانواده ها ی معزز شهدا و ایثارگران، اولیاء ، فرهنگیان و دانش آموزان حضور داشتند پس از قرائت کلام وحی ، اجرای سرود ملی و بر افراشتن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران، عباس خلیل زاده رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید و تسلیت به مناسبت ایام حزن و اندوه سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع)  و شهدای دشت کربلا گفت: دفاع مقدس ما در واقع امتداد راه شهیدان واقعه ی کربلا بوده و هست و حماسه حسینی(ع) به عنوان بهترین درس زندگی بایستی در وجود فرزندانمان نهادینه شود.

وی با اشاره به سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال گفت: در همین راستا و به منظور تحقق منویات مقام معظم رهبری( مدظله العالی)، وزارت آموزش و پرورش شعاری را تحت عنوان کارآفرینی بستر توسعه و تحقق اقتصاد مقاومتی در دستور کار دستگاه تعلیم و تربیت قرار داده است لذا با اعتقاد به اینکه آموزش و پرورش بستر توسعه و رشد همه جانبه کشور است  و با تربیت نیروی انسانی توانمند و کارآمد می تواند در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی نقش آفرین باشد تمام تلاشمان را به کار خواهیم بست تا این مهم تحقق یابد.

خلیل زاده  تحصیل علم و دانش، مهارت آموزی و کسب مهارت های زندگی، ترویج فرهنگ صرفه جویی، استفاده بهینه از زمان و امکانات موجود را از جمله مواردی دانست که می توان با رعایت آنها در توسعه و تحقق اقتصاد مقاومتی ایفای نقش نمود.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا مجتبایی ضمن تسلیت دهه محرم و تبریک سال تحصیلی جدید، پیرامون فلسفه نهضت عاشورا و مصائب وارده بر امام حسین (ع) و یارانش در دشت کربلا سخنانی را بیان و در عزای شهدای کربلا نوحه سرایی نمود.

گفتنی است در این آئین، پیام وزیرمحترم آموزش و پرورش توسط یکی از دانش آموزان قرائت و در ادامه مسئولین و دانش آموزان از نمایشگاه دفاع مقدس و عاشورای حسینی(ع) که به همت مدیران کانون فرهنگی تربیتی و دارالقرآن امام حسین(ع) تشکیل شده بود بازدید نمودند.

به اشتراک بگذارید :